Linnateatril on külas külateater

Sel ja tuleval nädalal saab Kuressaare Linnateatris näha maakonna näiteseltside lavastusi.

Esmaspäeval mängis Taritu tubateater tükki “Rong”, eile etendus Tornimäe näiteringi Tungal lavastus “Meeletu”. Täna õhtul saab vaadata Salme vallateatri “Majakavahi tüdrukuid”, reedel aga Tornimäe näiteseltsi tükki “Teie Jumal”.

Laupäeval on laval näiteseltskond Orezare näitemänguga “Vanameeste suvi”, esmaspäeval Nasva näitering etendusega “Kallid külalised” ja teisipäeval taas Salme vallateater tükiga “Kolm kanget”.

Linnateatri direktor Piret Rauk ütles, et sel nädalal etenduvaid lavastusi ta näinud ei ole ja ootab neid huviga. Teatripäevade saamisloost rääkides märkis Rauk, et idee pärineb Maire Sillaveelt ja jääb enam kui kümne aasta taha. “Võtsin sellest kinni. Põhjus lihtne. Olin 2005. aastal Võrus harrastusteatrite festivalil. Tookord võitis Tartu Vilde teater Raivo Adlase lavastusega. See lavastus on siiani meelde jäänud. Vaimustav teatrielamus!

Sain aru, et see seletamatu “miski”, see hetk, mis teatri eriliseks – ja imeliseks muudab –, see võib sündida igal pool. Kooliteatris, harrastusteatris, olenemata teatri ja näitlejate staatusest,” rääkis ta.

Print Friendly, PDF & Email