Kuulanud ära Kuressaare linnapea Madis Kallase selgitused riigigümnaasiumi loomise kohta, jäid linna kahe suurema kooli õpilaste esindajad selles küsimuses eitavale seisukohale.
Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilasesindus hääletas riigigümnaasiumi idee maha häältega 7 : 4 ja Kuressaare gümnaasiumi õpilasesindus häältega 7 : 0.
Linnapea ütles, et kohtumistel said selged vastused oma küsimustele mõlemad pooled. Küsisid nii õpilased kui küsis ka linnapea. “Kindlasti saime nende vestluste käigus uusi ideid ja tähelepanekuid,” märkis Madis Kallas.
Linnapea ütles, et Kuressaare linnavolikogu andis veebruaris linnavalitsusele sisuliselt ühehäälselt volitused läbirääkimisteks riigigümnaasiumi koha, suuruse ja avamise aja üle. “Kõigi volikogu fraktsioonide selgele toele tuginedes oleme neid läbirääkimisi ka üle poole aasta pidanud,” sõnas ta ja lisas, et paraku ei ole suudetud kõiki riigikooli heades külgedes veenda. Pooldajaid on tema kogemuse põhjal siiski palju.
“Oleks väga kahju, kui Saaremaa oleks ainus piirkond Eestis, kus riigigümnaasium jääks tegemata. Oluline on siinkohal rõhutada, et me räägime ennekõike kooli sisulisest poolest ja alles siis kaasaegsest õpikeskkonnast,” märkis linnapea Kallas. Linnavolikogu otsustab riigigümnaasiumi küsimuse 14. septembril toimuval erakorralisel istungil.
palun selgitage rumalale, kas selline asjaajamine on normaalne ja mida see räägib praegusest valitsusest, et kõigepealt võetakse otsus RG loomiseks vastu ja siis hakatakse vajalikke kooskõlastusi otsima. Ebapädevus või lihtsalt linnakodanike ülelaskmine?
Sa küsi lastelt kodus ka, kas nad tahavad prügiämbrit välja viia ja nõusid pesta. Kui vastus on eitav, viid ise elu lõpuni. Normaalne.
ärme aja asju segi. Tegemist on seadusest tulenevate nõuetega, nii palju sa ohmu võiksid ikka teada! Kohalik omavalitsus ei saa oma suva järgi otsuseid vastu võtta, millele on seadusest tulenevalt nõutud erinevad kooskõlastused ja nõusolekud.
Mis valitsusest jutt? Kas riigi valitsusest või linnavalitsusest? Kui linnavalitsusest, siis jutt, et kõigepealt võetakse otsus vastu, on jama. Esimene otsus oli läbirääkimisi pidama hakata ja teine otsus, kui see vastu võetakse, saab olema riigigümnaasiumi tegemine. Mis kooskõlastustest jutt, jääb ka arusaamatuks. Aga aru tuleks saada kõige tähtsamast: Kuressaares ei mahu lapsed juba ammu enam koolidesse ära. Ja karm reaalsus võib olla see, et ühe suure valla tekkega ja töökohtade koondumisega linna või lähiümbrusse, see olukord jätkub, mis sest, et Saaremaa elanikkond tervikuna väheneb.
Kuressaarel on unikaalne võimalus mitte minna kaasa aaviksoo-Ligi lollusega. Tunnistas ju Ligi ise, et see idee sai alguse sellest, et haridusministeerium ei tahtnud keskkooli võrgustikku optimeerida vastavalt kahanevale õpilaste arvule ja soovitas seda teha kohalikel omavalitsustel. nood aga ei tahtnud haridusministri eest tööd ära teha ja kohaliku keskkooli kinnipanija kuulsust endale. Nii otsustati raiskamise kasuks ja vaatamata õpilaste arvu vähenemisele koole juurde ehitada. See pläma uuest tasemest ja muu demagoogia on bullshit. Riigigümnaasiumist veel niipalju, et minister Korb rääkis enne lahtikangutamist, et seoses haldusreformi ja kohalike omavalitsuse võimekuse kasvuga on otstarbekas neile funktsioone juurde panna. Näitena tõi ta riigigümnaasiumite üleandmise.
Et siis selleks, et ühekordselt taodelda riigi käest 5 miljonit eurot, lõhume jäädavalt täiesti toimiva pikkade traditsioonidega asja?
Lisaks läheb hunnik maksumaksja raha uue hoone ehitusele. Ei ole kümmet aastatki möödas kui põhikool suleti põhjendusega, et niipalju ruumi pole vaja, õpilasi jääb järjest vähemaks. Mitmed tollased otsustajad on täna suured RG pooldajad ja kahjuks taas otsustamise juures.
arvamus/seisukoht võetakse teadmiseks, kuid ta ei ole siduv
Raha, raha ja veelkord raha! Aga kas miskit paremaks läheb, see ei olegi protsessis peamine, suurem mure on linnapeal, et Saaremaa oleks ainus piirkond Eestis, kus riigigümnaasium jääks tegemata. Niiet kuidas me välja paistame on peamine, mitte sisu. Vot!
Ja mida need “traditsioonid” on andnud Saaremaale? Kool läbi ja ruttu minema. Kohale jäävad gümnaasiumiharidusega lihttöölised, sest mingit oskust neil ju pole. Tulemus? Saaremaa majanduse allakäik ja üha kehvem elatustase. Vaataks äkki natuke suuremat pilti ka?