Maapäevad tõid maatoodangu linnarahvale kätte

Reedel ja laupäeval Kuressaare kesklinnas toimunud sügislaat ja SaareMaaPäevad pakkusid huvilistele maitsmiseks ja ostmiseks kohalikku toodangut.

VILL MAHA: Taavi Eigo demonstreeris linnavurledele lambapügamist.
MAANUS MASING

Ferrumi, Kuressaare kultuurikeskuse, raekoja, Saaremaa kaubamaja ja Rae kaupluse juures ning tänavatel olid oma toodanguga väljas suured ja väikesed toidutootjad ning talunikud ja käsitöölised, kes kauplesid kohaliku toidu, aiasaaduste, käsitöö ja muu vajalikuga. Lastele oli kesklinnas uudistamiseks põhuala, kus võis näha mitmesuguseid taluloomi. Loomemajas ootasid huvilisi temaatilised töötoad.

Laupäeval toimus ka suur turupäev, kus said oma toodangut müüa kõik piirkonnamärgist “Saaremaa ehtne toode” kasutavad tootjad. Lisaks toimus huvilistele lambapügamise demonstratsioon ja valiti turupäeva ilusaim lammas 2017, kelleks seekord osutus MTÜ Muhu Maalammas karja kuuluv loom.

Saarte koostöökogu nõustaja Sulvi Munk ütles, et kaubapakkujaid oli poolesaja ringis ja see on viimaste aastate tavapärane arv. “Oleme sellega rahul ja ka rahva huvi üle ei tohi kurta,” lausus ta, lisades, et vaatamata kehvale ilmale oli ostjaid ja uudistajaid piisavalt.

Sügislaat oli osa SaareMaaPäevade programmist ja Saaremaa toidufestivali kavast.

Print Friendly, PDF & Email