Roomassaare jällegi suve päikeselisim paik

Kuressaare päikesepealinna tiitel sai kinnitust ka sel suvel, sest riigi ilmateenistuse andmeil oli suve kõige päikesepaistelisem paik Eestis Roomassaare – kolme kuuga 936,7 päikesepaistelist tundi.

Sõrves paistis päikest kümmekond tundi vähem, kuid Eesti keskmist ületati pea 170 tunniga. Kõige vähem päikest oli Peipsi-äärses Tiirikojas, kus seda mõnu jätkus vaid 620 tunni jagu.

Saaremaal olid ilmad Eesti keskmisest ka veidi soojemad ning siinsete normide järgi oli täiesti keskmine suvi. Eestis üldiselt oli suvi tavalisest jahedam keskmise temperatuuriga 15,2 kraadi. Roomassaare suvekuude keskmine temperatuur oli 15,7 ning esmakordselt andmetesse tulnud Kuressaare jaamal oli näit 15,6 kraadi, mis on sama kui Sõrves. Kõige soojem kuu oli igal pool august.

Suve maksimaalne õhutemperatuur 25,3 kraadi mõõdeti 12. augustil Kuressaares. Minimaalne õhutemperatuur oli 1,9 kraadi, mis mõõdeti 3. juunil samuti Kuressaares.

Vihma sadas enamasti normist veidi vähem. Sajuseim paik oli Uue-Lõve. Seal oli ka suve vihmarohkeim päev, kui 4. juulil tuli vihma taevast alla 55 mm, mis oli 72% kogu kuu sajunormist.

Märkimist väärib veel kaks nähtud vesipüksi, millest üks oli 18. juulil Suures väinas ja teine 21. juulil Vilsandil.

Print Friendly, PDF & Email