Tänak stardib kodupubliku ees Ford Fiesta R5-ga (2)

175. registreerununa lisandus eile 50. Saaremaa ralli osavõtjate nimekirja Eesti esirallisõitja Ott Tänak ühes oma kaardilugeja Martin Järveojaga. Stardis on nad Ford Fiesta R5-ga.

AVANES VÕIMALUS: Viimati Saksamaal võidukas olnud Ott Tänaku osalemist Saaremaa rallil võimaldab autoralli maailmameistrivõistluste etappide soodne ajagraafik.
TIMO ANIS

Sisuliselt oli tegu küll formaalsusega, sest Ott ise on varem korduvalt öelnud, et tahab kodusel juubelirallil kindlasti võistelda. “Alati on positiivne kodumaal võidu sõita ja seda eriti saarel üle pika aja,” kinnitas Tänak eile Saarte Häälele.

Ta märkis, et paar aastat tagasi sai Saaremaal oma lõbuks üritatud mõõtu võtta tagaveolise autoga, aga seekord saab sõita ikkagi konkurentsivõimelise võistlusautoga. Seega on kindlasti oodata põnevat rallit. “Vahel on hea oma mugavustsoonist välja tulla ja teha midagi teistmoodi ning selline väike ralli on aastalõppu paras vahepala,” leidis Ott Tänak.

Tänaku osalemist Saaremaa rallil võimaldab autoralli maailmameistrivõistluste etappide soodne ajagraafik. Oktoobris on MM-i WRC-sarjas kaks etappi: 5.–8. oktoobril sõidetakse Hispaanias ja 26.–29. oktoobril Suurbritannias. Et Saaremaa ralli toimub 13.–14. oktoobril, ongi meie esirallimehel võimalus kihutada ka kodupubliku ees.

Parasjagu kiirematel tuuridel toimuva Saaremaa rallile “registreerumisralli” kohta ütles võistluste peakorraldaja, MTÜ Saaremaa Ralli juhatuse liige Toomas Sepp, et loomulikult annavad nad endast parima, et startida saaksid kõik soovijad, kuid kuskil tuleb ühel hetkel piir ikka ette. “Maksimum on 180, ajagraafik rohkem ei kannata lihtsalt,” selgitas ta.

Reaalne elu on aga selline, et pannakse end küll kirja, kuid kõik autod kohale ei jõua. “Mis iganes enneolematuid asju võib juhtuda. Ei saa lihtsalt tulla või läheb auto katki,” kõneles Sepp.

Seega arvas ta, et reaalselt startivate ekipaažide arv võib jääda pigem 150–160 juurde. “Aga ega muidugi või teada, juubel meelitab ka rohkem rahvast kohale,” nentis Toomas Sepp.

Kui tekib aga olukord, kus tuleb võistlejaid valima hakata, siis esmalt kvalifitseeruvad Sepa sõnul kindlasti need, kes on Eesti meistrivõistlustel startinud, punkte saanud ja seejärel need, kes on üldse võistelnud.

Kui nimekirja siiski kärpida tuleb, hakkab pigem ära jääma neid, kes on täiesti esimest korda kohal või võistlevadki vaid korra aastas. Ka selliseid sõitjaid on praeguse seisuga end juubelirallile juba kirja pannud.

Rääkides veel registreerunutest, siis praegustel andmetel on starti oodata vähemalt seitset R5 ralliautot, lisaks on starti tulemas Georg Gross ja Raigo Mõlder Ford Fiesta WRC-ga.

Silveston 50. Saaremaa rallit sõidetakse Lääne- ja Kesk-Saaremaa kruusateedel 13.–14. oktoobril. Stardile ja finišile saab kaasa elada traditsiooniliselt Kuressaare kesklinnas.

Ralli järelpidu toimub laupäeval, 14. oktoobril ühes aastaid Ralliraadiot vedanud Kadi raadioga Kuressaare spordihoones. Ühiseks peoks annab põhjust tõsiasi, et mõlemal on juubel – ralli saab 50-aastaseks ja Kadi samal ajal 25. Ühisel peol astuvad üles ansambel Radar ja Koit Toome ning 2 Quick Start. Kõlavad ka parimad retropalad Kadi DJ-de valikust.

Print Friendly, PDF & Email