JUHTKIRI: Stardijoonel

Uue Saaremaa valla volikogu tekkimiseni on 37 päeva. Volikogu 31 kohale kandideerib 304 inimest, see on pea kümme ühele kohale. Uus volikogu hakkab juhtima enam kui 32 000 vallaelaniku igapäevast elukorraldust ja otsustama terve saare edasiste arengute üle.

Kõik 304 kandidaati, sõltumata sellest, millisesse valimisliitu või erakonna nimekirja nad ka ei kuuluks, on täna ühtmoodi stardijoonel ja stardipauk on kõigile ühine. Nüüd sõltub kõik sellest, kuidas võistlejad valmistunud on ja milliseks on keegi suutnud oma vormi timmida. Järgnevatel nädalatel saame ilmselt näha, kes missuguse taktikaga võitlustulle on läinud, kes üritab kohe sprintida, kes aga läheb hoopis lõpuspurdi peale välja.

Samas annavad küllap kõik asjaosalised endale aru, et tegu ei ole päris tavapärase võistlusega. Õigupoolest on tegu täiesti uue distantsiga, kusjuures võitjaks ei osutu ilmtingimata see, kes esimesena finišilindi purustab. See on meeskonnavõistlus, kus tehnilistest oskustest olulisemad on stiilipunktid, mida annavad pealtvaatajad.

Print Friendly, PDF & Email