Mis on Noorte Tugila?

Noorte Tugila aitab noori haridustee jätkamisel või tööturule jõudmisel. Tugila juhi Heidi Paaborti sõnul võib tugilasse pöörduda noor vanuses 15–26 eluaastat.

“Kui tunned, et kõik ei ole läinud plaanitult – sul ei ole tööd või vajalikku haridust, tunned end tõrjutuna, sul pole sotsiaalvõrgustikku, sul on hirmud tööle kandideerimise või õppimise ees, siis tasub tulla ja kohtuda,” ütles Paabort. Programmis osalemiseks ei ole ühtegi eeltingimust ja see on tasuta ning kohtumine programmi spetsialistiga ei kohusta millekski.

“Kui soovid, võid võtta kaasa sõbra, ema või isa. Noorte Tugila spetsialistid toetavad noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Lisaks kogemuste saamisele noorsootöö kaudu aitab tugila luua noortel kontakte haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega,” lisas Paabort.

Noorte Tugila on osa Euroopa algatatud Eesti Noortegarantii riiklikust tegevuskavast, mille eesmärk on aidata töö kaotanud või koolist lahkunud noortel ühiskonnaellu võimalikult kiiresti naasta. Noortekeskuste programmi Noorte Tugila tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti noorsootöö keskuse elluviidava ja ESF-i kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” raames. Noorte Tugila programmi viib ellu Eesti avatud noortekeskuste ühendus.

Saaremaal saab ühendust võtta tugila noorsootöötaja Lii Vanemaga, tel 53 431 787, vt ka Saaremaa Noorte Tugila Facebooki lehte www.facebook.com/SaaremaaNoorteTugila.

Rohkem infot: www.tugila.ee.

Print Friendly, PDF & Email