Kõrkvere rahvas ise poodi pidada ei taha (8)

Vastuseks 110 allkirjaga petitsioonile pakkus Saaremaa tarbijate ühistu Kõrkvere poe pidamist kohalikele inimestele, kes sellest aga loobusid.

AIVAR SÕRM JA KALLE KOOV astumas välja Kõrkvere poest, et minna kohtumisele kohaliku rahvaga.
Maanus Masing

STÜ nõukogu liige Aivar Sõrm ütles Saarte Häälele, et pöördumist arutati ja sellele saadetud vastuses tehti pakkumine, et poepidamise võtaksid üle kohalikud inimesed. Paraku Kõrkvere kandi rahvas pakkumisega kaasa ei läinud.

STÜ juhatuse liige Kalle Koov täpsustas, et vastuse ja omapoolsed ettepanekud saatis ühistu Kõrkvere seltsile 31. augustil. Ühistu pakkus kohalikele elanikele võimalust rahva omaalgatust realiseerida ehk asuda kauplust pidama kas Kõrkvere seltsi või asjast huvitatud ettevõtjate poolt.

Vastavalt rahvakoosolekul antud lubadusele saanuks uus poepidaja enda kasutusse kauplusehoone koos sisustuse ja soovi korral ka kaubaga.

“Olime kohe valmis huvitatud poolega läbi rääkima, olles kindlad, et me kindlasti jõuame pooli rahuldava lahenduseni,” märkis Koov, kelle sõnul selts esialgu kinnitaski valmisolekut läbi rääkida, kuid teisipäeva õhtul tuli siiski teade, et nad Kõrkvere kauplust endale ei soovi.

Kuna pakutu külaseltsile ei sobinud, siis tuleb Koovi sõnutsi tõdeda, et liisk on langenud – kauplus suleb homme uksed suure laada- ehk varamüügi päevaga.

Print Friendly, PDF & Email