Ühisvalla volikogu kohale kümme kandidaati

Eile kell 18 kukkus tähtaeg Saaremaa valla volikogusse kandideerijate registreerimiseks ning valimiskomisjonile esitas oma valimisnimekirja viis erakonda ja kolm valimisliitu kokku 302 kandidaadiga, mis teeb kümme soovijat ühele kohale.

31-le volikogu kohale asuvad erakondadest võitlustulle Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (esinumber Mart Saarso) 18, Sotsiaaldemokraadid (Madis Kallas) 73, Reformierakond (Tiiu Aro) 60, Keskerakond (Enn Eesmaa) 31 ning Isamaa ja Res Publica Liit (Kaido Kaasik) 17 kandidaadiga. Valimisliitudest on esindatud Saarlane (Mart Mäeker) 54, Meie Saaremaa (Harry Raudver) 31 ja Sõrulane (Kaupo Vipp) 17 kandidaadiga ja üksikkandaat Koit Kelder.

Kokku esitati seega 302 kandidaati, kellel on nüüd seaduse järgi võimalus kolme päeva jooksul oma kandideerimisest loobuda. Valimiskomisjon sisestab esitatud nimekirjad valimiste infosüsteemi ja kui vigu pole, korraldatakse liisuheitmine valimissedelite järjekorra numbrile.

Ruhnu valla volikogusse kandideerimiseks esitas valimiskomisjonile oma nimekirja valimisliit Ühine Ruhnu 10 kandidaadiga ja esinumber on Andres Keskpaik. Lisaks kandideerivad veel üksikkandidaadid Riina Kaljulaid ja Kristel Lauk. Volikogus on 7 kohta.

Muhu valla volikogusse kandideerimiseks esitasid valimiskomisjonile oma nimekirja EKRE (Daniel Mereäär) 5, IRL 20 (Raido Liitmäe) ja Reformierakond (Olaf Orgse) 5 kandidaadiga, ühtegi valimisliitu seekord ei osale. Volikogus on 13 kohta.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril, valimispäev on 15. oktoobril.

Print Friendly, PDF & Email