Turupäevalt saab vaid ehtsat Saaremaa kaupa

Eeloleval laupäeval toimub Kuressaare keskväljakul suur turupäev, kus põnevat tegevust jagub kogu perele.

Turupäeva üks korraldajaid, Saarte koostöökogu nõustaja Sulvi Munk ütles, et sel päeval tulevad maalt ja linnast Kuressaare keskväljakule kokku suured ja väikesed talunikud, toidutootjad ja käsitöölised pakkuma head toitu ja näputööd. “Kõigil on suurepärane võimalus suhelda otse tootjatega ning osta oma kotid täis ehtsat Saaremaa kaupa!” kinnitas ta.

Ka talud tulevad selleks päevaks linna – Kuressaare turualal on sel päeval kohal loomad ja samas asub ka laste mänguala. Tutvustatakse Saaremaal peetavaid lambatõugusid, lastele on hüppamiseks koorem põhku ning tehakse ka taluteemalisi näomaalinguid. Telgis saab aga koos teraapiakoer Miaga raamatuid lugeda ning telekokk Angelica Udekülliga koos pannkooke küpsetada.

Loomemajas toimuvad ühtlasi temaatilised töötoad kogu perele ning meeleolu loob kogu päeva vältel lõõtsamees Haeskast. Turupäevalistel on võimalus valida ka oma Saarte Hääle koduleivakonkursi lemmikleib – seda kohviku Mosaiik terrassil.

Munk kinnitas, et südalinna on laupäeval kohale tulemas koguni poolsada Saaremaa Ehtsa tootemärgi kandjat, kes kauplevad kas toidu või käsitööga. “Koostöös talunikega saab eksponeeritud ka seda ettevõtluspoolt, mis puudutab loomakasvatust,” sõnas ta.

Turupäev algab Kuressaare kesklinnas kell 10 ja lõpeb pärastlõunal. Samaaegselt turupäevaga toimub aga Ferrumi ja kultuurimaja juures sügislaat, kus pakutakse Eesti tootjate toitu ja käsitööd.

Print Friendly, PDF & Email