Teenekas Liivi Tamm siirdus pensionile

Kauaaegne Orissaare muusikakooli direktor ja flöödiõpetaja Liivi Tamm (67) jäi 1. septembrist väljateenitud vanaduspuhkusele.

KOOSMÄNG ON OLULINE: Liivi Tamm ei ole pühendunud mitte ainult pedagoogitööle, vaid on olnud ka aktiivne tegevmuusik. Pildil lööb ta kaasa Orissaare Brassi etteastes.
KALMER SAAR


Liivi Tamm ütles Saarte Häälele, et noortel on teine energia ja kuigi õpetaja-õpilase vanusevahe on mõneti hea, muutus õpetamine tema jaoks pisut väsitavaks. „Kaks viimast õpilast lõpetas sel kevadel kooli ja kuna huvilisi ka ei olnud, siis otsustasin ka ise lõpetada,“ sõnas varem ka Kuressaares tunde andnud õpetaja.

Teenekal pedagoogil on samas hea meel, et Kuressaare muusikakooli on tulemas uus flöödiõpetaja ja ta avaldas lootust, et flöödimängu saab peagi taas õppida ka Orissaares.

Lisaks õpetajaametile on Liivi Tamm mänginud flööti puhkpilliorkestis Orissaare Brass, kuid orkestris kaasalöömine on tema sõnul veel mõtlemise koht. „Ma arvan, et jään siiski abijõuks,“ sõnas ta.

Uue väljundi on proua Liivi leidnud segakooris Horele. „Seal ma tunnen, et ma õpin ja arenen,“ tõdes ta, lisades, et ainuüksi Eesti oma autorite koorilaulu varasalv on ääretult rikas ja inspireeriv.

Rääkides 1990. aastal loodud Orissaare muusikakoolist, siis märgivad asjaosalised, et idee algataja oli küll Evi Männik, aga kooli ülesehitamine jäi esimese direktori Liivi Tamme õlgadele. Tema pidi otsima esimesed õpetajad, leidma ruumid, hankima esimesed pillid ja tegelema veel saja muu asjaga, mida ühe kooli käimalükkamiseks vaja on.

“Kerge see tõenäoliselt ei olnud,” tõdes muusikakooli praegune direktor Martti Nõu. “Tänapäeval liigub noorsootöös juba täiesti korralikult vahendeid ja toetatakse inventari hankimist, aga sellel ajal olid nii omavalitsused ja ka omavalitsuste allasutused tõenäoliselt päris kitsastes majanduslikes oludes. Poodides ei olnud korralikku söögikraamigi, rääkimata siis kvaliteetsetest pillidest,” nentis ta.

Nõu sõnul oli 20 aastat kooli juhtinud Liivi temale kui algajale koolijuhile ja ka pärastpoole suureks abiks. “Mul ei olnud mingeid varasemaid kogemusi muusikakooli juhtimisega, kui ma sellele ametipostile asusin. Liivi aitas ja toetas mind igati, et üleminek toimuks sujuvalt ja valutult,” rääkis Nõu ja lisas, et Liivi ei ole valju häälega käratseja, kes oma tegemiste ümber suurt lärmi teeks. “Ta ajab märkamatult ja väga kindlalt oma asja. Liivit ei kuule üle ruumi valju häälega naeru lõkerdamas, aga tal on hea huumorimeel,” selgitas direktor.

Martti Nõu ütles, et Kuressaare muusikakool on endale uue flöödiõpetaja leidnud ja järgmisel õppeaastal soovib ka Orissaare kool selleni jõuda, kuna flööt on ilus pill nii solistina kui ka orkestriinstrumendina.

“Liivile soovime mõnusat pensionärielu Muhu saarel ja head kalaõnne, sest lisaks muudele hobidele on ta ka aktiivne kalamees,” sõnas direktor.


LIIVI TAMM

– Lõpetanud Tallinna muusikakeskkooli flöödierialal 1969, samal aastal osales esmakordselt ka üldlaulupeol.
– 1975. aastal lõpetas EPA metsamajanduse teaduskonna.
– 1988. aastast hakkas Orissaares andma flöödiõpet, Kuressaare muusikakoolis 1991. aastast. Aastail 1990–2010 pidas Orissaare muusikakooli direktori ametit.
– Tema flöödiõpilastest on Liis Lulla (Kuressaare muusikakool) jõudnud Amsterdami muusikaakadeemiasse.

Print Friendly, PDF & Email