Endine esikombainer pööras tülli järeltulijatega (24)

Randvere küla taluteel seisab üks hall sõiduauto, mis blokeerib nii sisse- kui väljasõitu. Neljarattalise tõkke on teele ette sättinud oma järeltulijaid murdvarguses süüdistav vanaisa.

KETT KATKI, AUTO ETTE: Jossif Tšedreki ei ole rahul, et tema kinkelepinguga üleantud majas toimetab nüüd lapselaps, kellele tal on hulgaliselt etteheiteid.
IRINA MÄGI

Saarte Hääle toimetuse poole pöördus vihale aetud Jossif Tšedreki, kes oma sõnul peatas murdvargad ja blokeerib nüüd autoga nende väljapääsu. Kohapeal selgus, et nõndanimetatud murdvargad on mehe poeg ja lapselaps, kes on otsustanud 40 aastat tühjalt seisnud maja ära remontida.

“Pärast Iirimaalt Eestisse tagasikolimist ja lapseootele jäämist läksin vanaisa Jossifi jutule. Mõtlesin uurida, kas tal oleks midagi selle vastu, kui me selle 40 aastat tühjalt seisnud maja korda teeme ja sisse kolime, ning toona ei olnud tal selle vastu midagi,” rääkis lapselaps Stiina Tšedreki. Sõlmitud sai kinkeleping, mis andis lapselapsele valdustele õigused.

Maja elamiskõlbulikuks muutmise nimel vahetati ära vanad aknad, millel vanaisa jaoks oli aga sentimentaalne tähendus ja mille eest tõstmine ta endast välja ajas. “Me panime uued aknad, sest muidu oli siin majas 10 kraadi sooja, aga siis hakkas see kõik pihta,” sõnas lapselaps.

Jossif Tšedreki sõnul ei ole ta iialgi andnud luba majas omavoliliseks tegutsemiseks ning nn omavolitsejate tõkestamiseks ajas ta traktori tee peale ette. Kui Tšedreki poeg oli tee traktorist vabastanud, parkis vanaisa teele ette oma halli Volvo. “Nad tegid aia katki ja voorivad siia-sinna,” väljendas Jossif Tšedreki oma pahameelt. “Aia on nad eest ära tõstnud ja mingit maja luba pole ma neile andnud.”

Politsei kutsumisse Jossif ei usu, sest võimuorganeid ta oma sõnul enam ei usalda. Siiski kutsus ta eile kohale ka politseipatrulli.

Lapselaps Stiina Tšedreki ütles, et politsei on ka kohal käinud ning suhteid on proovitud klaarida ja asjad selgeks rääkida, kuid seni tulemusteta. “Kahju on ikkagi, oma vanaisa siiski,” nentis Stiina. Vägikaikavedu ei paista aga lõppevat ning küllap leiab vihaseks aetud vanaisa edaspidigi viise, kuidas oma õigust nõuda.

Jossif Tšedreki on ungari rahvusest mees, kes aastakümneid Saaremaal elanud. Nõukogude ajal oli ta hinnatud mehhanisaator ja pikka aega oma töötulemustega ka Kingissepa rajooni esikombainer.

Print Friendly, PDF & Email