Restoranide nädal algas napsitava murdvargaga (3)

Eile hommikul leidis tööle tulnud Castello koristaja restoranist katkise jalaluuga murdvarga, kes aega veinijoomisega sisustas. Kurioossel kombel oli sisse murtud ka samal tänaval asuvasse Retro kohvikusse.

CASTELLO üks omanikest Vello Laanemets rääkis, et varas murdis sisse hommikul kuue paiku ja ukerdas restoranis ringi seitsmeni.
ANETTE SANNIK

Eile hommikul kella seitsme paiku tööle tulnud Castello restorani koristaja avastas laoruumi sisse murdnud mehe. Restorani üks omanikest Vello Laanemets ütles, et varas oli lahti muukinud laoukse ja pääses sisse vaid tänu ühele loiult töötanud liikumisandurile. “Siis ta oli leidnud sealt mingi redelijupi ja mõtles välja ronida. Kukkus, murdis jala ja siis istus seal nii kaua, kuni koristaja tuli,” rääkis Laanemets.

Ajaviiteks või valu leevendamiseks oli õnnetult kukkunud varas veinipudeli lahti korkinud ja rüüpas rahumeeli veini. “Koristaja tuli ja avastas ta sealt põrandalt. Mees istus rahulikult ja kobises, et jalg on katki ja kutsuge kiirabi.”

Kohale kutsuti nii kiirabi kui ka politsei, kellele mees Vello Laanemetsa sõnul tundus juba tuttav olevat. “Midagi oli ta endale kotti ka pistnud, aga meil on kaamera pealt kogu see tema aktsioon kenasti näha. Enne kuute hommikul oli ta seal tegutsema hakanud, aga jalale tegi küll tublisti viga ja siis ukerdas seal kuskil seitsmeni,” rääkis Laanemets.

Kaamerasse jäänud materjal läks politsei kätte menetlemiseks ning kõik liikumisandurid lähevad restoranipidaja sõnul uuesti kontrolli. “See on ikka nagu Murphy seadus, et üks andur just siis natuke tuimaks jääb, kui teda vaja on. Aga hoiatav olukord oli meil juba suvel, kui üks nahaalne kuju astus päise päeva ajal tagant sisse, põu pudeleid täis,” meenutas Vello Laanemets.

Tema sõnul tuleb isegi pealtnäha turvalises Kuressaares siiski ette persoone, kes üritavad sisse tungida, kuid seekord läks nii palju õnneks, et suuremaid kahjusid hetkel ei tundu olevat. “Ilmselt on mees ise ka oma jala tõttu üsna pikka aega rahulik,” lisas ta.

Kui Castellosse tunginu sai justkui kohe oma teo eest paraja “palga” kätte, siis mõni maja südalinnale lähemal asuva kohviku Retro, kuhu samuti kummalisel kombel täpselt samal ööl sisse murti, kahjud on päris korralikud.

Retro omanik Sander Väärt tõdes, et neilt viis varas minema kraami 800 euro eest. Peamiselt oli sissemurdja kaasa krabanud alkoholi – veini, õlut –, aga ka sigareid ja sigarillosid ning isegi üks seenebakteril valmistatud jook ehk teisisõnu limonaad oli n-ö kaubaks läinud. Väärt oletas, et ju pidas varas seda mingiks peeneks käsitööõlleks.

Sisse oli Retrosse murtud maja tagant. “Taba oli lihtsalt puruks murtud. Nüüd menetlus käib ja ega rohkemat praegu teagi,” tõdes ta. “Tuju see igal juhul heaks ei tee.”

Kuigi sissemurdmised söögikohtadesse toimusid samal ööl, ei usu Retro peremees, et tegemist võinuks olla sama vargaga. “Ma ei usu, et sama tegelane oli, sest meilt varastatud kogused on ikka päris suured ja sel, kes kraamil järel käis, pidi selleks auto olema,” põhjendas ta.

“Arvasin, et Kuressaare on tore rahulik linn, aga näed – polegi,” märkis Väärt, avaldades lootust, et varas tabatakse või vähemalt võtab too ise lõpuks aru pähe ja toob võõra vara omanikule tagasi. “Siis saame asjad rahulikumalt lahendatud, ma arvan. Olgu lihtsalt mees ja toogu tagasi!” ütles Retro omanik.

Kertu Kalmus, Kristina Kretova

Print Friendly, PDF & Email