Maakonna jalgpallimeister on FC Taritu (3)

Kuressaare linnastaadionil mängitud Saare maakonna jalgpallimeistrivõistluste finaalis tuli FC Taritu tiitlikaitsja Torgu vastu kaks korda kaotusseisust välja ja oli võidus veendunud kolmanda üleminutini. Siis lasti vastasel 4 : 4 viigistada ja tiitli võitmiseks tuli nüüd võita penaltiseeria 4 : 3.

Kristen Mere ja Janek Meet võitlevad palli pärast.
Alver Kivi

Kuigi esimene poolaeg möödus väljakul võrdsete vastaste heitluses, mindi puhkama Torgu 3 : 1 eduseisus. Tiitlikaitsja asus Janek Meeti väravast 1 : 0 juhtima, kuid Kristo Kallas lõi ühe värava tagasi. Siis lõid Priit Suluste ja Karl Sirel nelja minuti jooksul seisuks 3 : 1.

Teine poolaeg möödus aga FC Taritu taktikepi järgi ning nii jõuti Keito Liivi ja Kristo Kallase väravatest 3 : 3 viigini. “Võib-olla see 3 : 1 uinutas neid, kvaliteeti neil ju oli, aga ju meil oli siis seda tahtmist rohkem,” märkis FC Taritu kapten Raimond Salong.

Torgu jaoks muutus aga asi veelgi kriitilisemaks, kui Kristen Mere viis oma meeskonna penaltist 4 : 3 juhtima ja tundus, et kuldmedalid lähevad sel aastal Taritusse. Siin näitas oma head taset Eesti esiliigas FC Kuressaares mängiv Mario Stern, kelle väga hea karistuslöök kolmandal üleminutil mänguseisu viigistas.

“4 : 3 eduseisus vajusime võib-olla liialt alla,” tõdes Raimond Salong. “Eks me kartsime nende FC Kuressaares mängivaid ründajaid, aga oli väga hea karistuslöök ja nii ta läks.”

Torgu kapten Mart Undrest ütles, et nüüd on meeskonnal peeglisse vaatamise koht. “Ei tea, kas läksime teisel poolajal mütsiga lööma, aga suhtumine ja mängupilt oli meie poolt ikka väga nukker,” tunnistas ta. “Tulime küll mängu sisse tagasi, aga me pole terve see hooaeg nii hullusti mänginud. Head ei ole midagi välja tuua, kui viigivärav lõpus välja jätta.”

Pimeduse kätte jäänud penaltiseerias sai Taritu küll 2 : 0 ette, kuid Torgu mehed jõudsid 3 : 3 viigini. Paraku eksis otsustaval löögil just nende kapten ja vastane sai kirja 4 : 3 võidu.

“Penaltid olid juba õnnemäng,” märkis Mart Undrest. “Nende meeste ring, kes olid valmis lööma, hakkas meil otsa lõppema ja siis pidi keegi ette astuma. Kaptenina võtsin vastutuse, aga nii ta läks.”

Raimond Salong tunnistas, et FC Taritul oli ääretult raske hooaeg. “Meie võistkond tuleb alati ükskõik mis koosseisuga kokkulepitud päevadeks kohale, aga Torguga oli keerulisem,” rääkis ta.

“Finaal pidi olema juba mitu korda varem ja tulime üldse vastu, et täna mängida. Läbi hooaja tuli Salme ja Torguga mängida mitte kokkulepitud kuupäevadel ning niimoodi ei saa see kesta. Finaal pidi toimuma juba 19. augustil, siis 26. augustil ja nüüd 30. augustil. Torgul oli komplekteerimisega raskusi ja ju nad ei julge siis Kure poisteta meile vastu tulla.”

FC Taritu meeskonnas mängisid Martin Prostang, Kristen Mere, Martin Lonn, Raimond Salong, Märten Salong, Arnold Teller, Priit Salong, Edmond Salong, Keito Liiv, Mark-Kristjan Pitk, Kristo Kallas, Alex Salong, Sten-Erik Liiv, Margus Valge, Andri Kasela.

Torgu meeskonnas mängisid Priit Tiitson, Marion Toompuu, Karl Riim, Mart Undrest, Janek Meet, Andrus Ruttu, Karl Sirel, Priit Suluste, Marcus Põder, Aivar Jäns, Karli Kuris, Peeter Villako, Mario Stern ja Miikael Tuus.

Pronksimängus võitis Salme SK Kaarma SK-d 5 : 2. Võitjate kasuks lõid Kristjan Leedo 2, Mario Pruul 2 ja Oliver Himmist 1 värava, kaotajate poolel sahistasid võrku Raiko Tõhk ja Kaarel Kõõp.

Salme SK mängis koosseisus Argo Pruul, Andre Anis, Kristjan Leedo, Oliver Himmist, Sander Seeman, Ardo Läets, Karl-Thomas Sepp, Jako Lindrop, Mario Pruul, Jaanis Kannik, Karmo Paju ja Eerik Poopuu.

Print Friendly, PDF & Email