Keskerakonna “jooksikute” saatus jätkuvalt lahtine (3)

Keskerakonna juhatuse eilseks plaanitud koosoleku edasilükkumise tõttu on jätkuvalt selgusetu, kas erakonna vastu teistes nimekirjades kandideerivad parteilased visatakse erakonnast välja või mitte.

ÜKS IKKA KORRAGA: Kui oled ühe inimesega abielus, siis teisega enam sinna kõrvale ju ei abiellu, leiab Aivar Aru, kes eile valimiskomisjonile nimekirja üle andis. Nimesid kontrollib Riina Allik.
Gunnar Siiner

Keskerakond esitas eile kohalikel valimistel osalemiseks Saaremaal 31 kandidaadiga nimekirja. Esinumber on Enn Eesmaa, talle järgnevad Mihkel Undrest, Aivar Aru, Helle Sulg, Larissa Koppel, Liina Jürisson, Jaanika Rikko jt. Esikümnest leiab näiteks ka majandusteadlase Kostel Gerndorfi nime.

Täna annab valimiskomisjonile kandidaatide nimekirja üle valimisliit Saarlane, mille ridades on Saarte Hääle andmeil vähemalt üheksa Saaremaa keskerakondlast. Samas on viimastel päevadel teravat kõneainet pakkunud Savisaare nimekiri, mis Tallinnas läheb selgelt konkureerima oma koduerakonnaga.

Keskerakonna Saaremaa piirkonna kuraator Enn Eesmaa möönis, et teistes nimekirjades kandideerimise kohta on antud vastakaid signaale, kuid lõplikku otsust selles osas ei ole erakonna juhatus veel teinud. “Kõigepealt on see n-ö hea tava küsimus, aga ma tuletan meelde, et kui Edgar Savisaar veel erakonda juhtis, siis oli ta selles küsimuses väga resoluutne,” märkis ta ja lisas, et kõiki erakonnakaaslasi tuleks käsitleda ühtmoodi, olgu siis tegu edutamisega või, kui vaja, ka karistamisega.

“Me peame inimesi võtma selle järgi, mis on praegu, mitte selle järgi, mis oli kakskümmend aastat tagasi,” tõdes Eesmaa Savisaare võimalikku parteisisest “amnestiat” kommenteerides. Ta lisas, et nimekirjade küsimus puudutab tervet Eestit, ja nii nagu ka Saaremaal on inimesed erinevatel põhjustel läinud eraldi nimekirja üsna paljudes kohtades.

Eesmaa nentis, et respekteerib Eesti inimeste õigust kandideerida ükskõik kus või ka mitte kandideerida. Aga sel juhul tuleb tema sõnul respekteerida ka erakonnakaaslaste õigust sellisele käitumisele oma hinnang anda ja otsustada, mida teha nende inimestega, kes sisuliselt kandideerivad erakonna vastu.

Keskerakonna vallavanemakandidaadi Aivar Aru sõnul võeti erakonna volikogus vastu seisukoht, et erakonna vastu kandideerijad võiks parteist välja arvata, aga kindlat otsust veel tehtud ei ole. “Minu arvates pole selles midagi taunitavat, kui see otsus ka tehakse. Kui oled ühe inimesega abielus, siis teisega enam sinna kõrvale ju ei abiellu,” sõnas ta.

Enn Eesmaa kinnitas, et Ruhnus Keskerakonna nimekirja ei tule. Mis Muhusse puutub, siis seal selgub keskerakondlaste osalemine või mitteosalemine täna.

Print Friendly, PDF & Email