JUHTKIRI: Naised ja tervis (1)

Tervise Arengu Instituudi avaldatud statistika näitab, et Saare maakonna naised on teistega võrreldes usinamad sõeluuringutel käijad. Siinsetest naistest tublimad on veel vaid hiidlased.

Ent kui arve vaadata, siis kiita pole meil midagi – mammograafias käis TAI andmeil mullu kõigest üle 60 protsendi Saare maakonna naistest, kes uuringus osalema pidanuksid. Emakakaelavähi sõeluuringul käinute osakaal oli statistika järgi aga veelgi madalam – PAP-testi tegi pool sihtrühmast.

Miks see osalus küll nii madal on? Kas tõesti ei hooli naised oma tervisest? Või arvavad, et kui võimalikust probleemist ei tea, polegi seda probleemi justkui olemas?

Kauaaegse naistearsti sõnul see küll paika ei pea. Saare naised hoolivad oma tervisest ja külastavad günekoloogi sageli. Günekoloogid omakorda teevad omalt poolt kõik, et naised uuringule läheksid.

Ehk leidub naiste hulgas neidki, kes mammograafiasse suhtuvad sama suure umbusuga kui vaktsineerimisse – leidub ju arvestatav hulk inimesi, kes peavad kaitsepookimist tervisele hoopiski kahjulikuks.

Või ei kajasta statistika siiski tegelikkust?

Print Friendly, PDF & Email