Õpetaja, ära kujuta ette, et kuri oled. Sa oled oma (1)

Siblimine Saaremaa ühisgümnaasiumi teise korruse nurgaklassi ümber paneb sageli nii teised õpetajad kui ka õpilased kukalt kratsima. Mis on ühe õpetaja ja klassiruumi fenomen, et kõiki justkui tõmbaks sinna?

TERE, LAPSED! Pidevalt loomise ja uuendamise nimel tegutsev õpetaja ootab uusi koolilapsi uhiuute Lotte aabitsatega. Mõni päev enne kooli algust ehib ta koolilaste päevikud kleepsude ja tervitussõnadega.
Irina Mägi

Paar päeva enne koolilaste saabumist toimetab klassis leekiv tulekera, keda laiemalt tuntakse nime all Irena Sink.

“Juhtusin kuulma, kuidas õpilased kord rääkisid, et mingi õpetaja oli “reitšinud”, ning sain teada, et see tähendab kurjustama. Ma ütlesin, et olen ka ju vahepeal teiega kuri,” räägib Irena. Selle peale mananud lapsed ette rahuloleva ilme ja teatanud: “Ära kujuta ette, et kuri inimene oled. See, kui vahepeal veidi kurjustad, on talutav. Aga sa pole kuri. Sa oled oma.”

Irena jätkab, et tal on juba 20 aastat järjest õpilaste ja nende vanematega nii vedanud, et igasugused drastilised meetmed on jäänud vaid lugudeks, mida teistelt kuulda võib.

“Õpetajaks saamine oli minu jaoks kuidagi loomulik. NSV Liidu viljastavates tingimustes sain aru, et kosmonauti minust ilmselt ei saa ning õpetajaamet oli midagi sellist, mis võimaldas kõik hobid ühendada, ja nii läkski,” lausub Irena. “Nüüdseks olen juba 20 aastat õpetaja olnud, mis on veider, sest ma ise olen vaevalt 25,” lisab ta naerdes…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email