Euroopast on kadumas või!

Või hulgimüügihinnad Euroopas on viimastel aastatel peaaegu kahekordistunud, kuna kogu maailmas on nõudlus selle toiduaine järele järsult kasvanud, kirjutab majandusuudiseid kajastav veebileht CNNMoney.

TAAS TÕUSUTEEL: Pärast aastaid kestnud langust on hinnad maailma piimandusturul taas tasapisi kerkima hakanud. Seni on selle tõusu peamine põhjus olnud kriisiaastail vähenenud tootmine, mistõttu on nüüd turul tekkinud piimatoodete defitsiit. Võib oletada, et näiteks võihinna tõusu on ka Saaremaa tarbijad oma rahakoti kaudu tunnetanud.
RABOBANK.COM

Peamiselt turu strateegiliste uuringutega tegeleva kompanii Euromonitor International analüütikute hinnangul on koorevõi hind tänavu Euroopa Liidu maades mullusega võrreldes keskmiselt kerkinud pea viiendiku võrra. Kui vaadelda aga viimast kolme aastat, on kasv veelgi suurem.

Prantsuse pagareid ja kondiitreid ühendav organisatsioon Fédération des Entrepreneurs de la Boulangerie on kujunenud olukorda tõsiseks kriisiks nimetanud ja hoiatanud, et peagi hakkavad kerkima ka tähtsamate pagaritoodete (saiade ja sarvesaiade, kookide ja tortide) hinnad. “Koorevõi hind on alati kõikunud, kuid kunagi pole see tõusnud niivõrd kõrgeks,” on öeldud organisatsiooni ametlikus avalduses. “Võipuudus võib juba selle aasta lõpus kogu majanduselule tõsiseid probleeme tekitada.”

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email