Saaremaa Valsis alustab laste jooga (5)

Üha enam populaarsust koguva joogaga saavad septembrist alates tutvust teha ka lapsed, et mänguliselt katsetada joogat, meditatsiooni ja õiget hingamist.

Võbeluse stuudio eestvedaja ja joogaõpetaja Eliisa Siim sõnas, et idee laste joogat korraldada tuli täiesti juhuslikult. “Olen kaks aastat laste surfilaagreid teinud ja kogu aeg mõelnud, et tahaks lastega tegelemist jätkata. Siis vaatasin saadet “Meie pere ja muud loomad” ning sain aru, et midagi sellist ongi vaja – murda nutiajastust välja,” rääkis Siim. Ta läbis Tallinnas laste jooga kursuse ja asus kevadel oma mõtet realiseerima.

Saaremaa Valsi majas leidis ta sobiliku ruumi ning küsis toetust ka töötukassalt, kust paraku tuli eitav vastus. “Võttis küll poolteist kuud ootamist enne, kui see eitav vastus tuli, aga ega katki pole sellest midagi. Nüüd käib ikka remont ja toimetamine jätkub. Järgmisel nädalal tulevad plakatid ja saab registreerimisega algust teha,” ütles Siim. Remonditud joogaruumi saab edasipidi ka tüdrukute või naiste sünnipäevade pidamiseks välja üürida ning samuti on juhendajal plaan täiskasvanutele mitmesuguseid spirituaalseid teemaõhtuid korraldada.

Laste joogatunnid hakkavad tema sõnul toimuma esialgu kord nädalas ja oodatud on erinevas vanuses lapsed.

“Juba kolmandast eluaastast on lastele mänguliselt võimalik hingamist ja erinevaid joogapoose õpetada. See ei tähenda, et me terve aeg ühes poosis istume, ikka oleme aktiivsed ning vahepeal jutustame, joonistame ja filosofeerime ka. Kõik oleneb muidugi ka lastest,” rääkis juhendaja.

Eliisa Siim tõdes, et jooga on tänapäeval üha populaarsemaks muutumas ning inimesed leiavad jooga ja meditatsiooni abiga lahendusi mitmetele probleemidele. “Ma arvan, et õiget hingamist on kasulik juba varakult õppida,” märkis joogaõpetaja. “Lapsed saavad leevendust oma väikestele ärevustele ning oluline on neile sisendada, et nemad ise on olulised ja pole vaja ennast alatasa teistega võrrelda. See loob südamerahu,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email