Põhja-Koread on tabanud suur näljahäda

ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) hinnangul on maailma kõige suletumas riigis Põhja-Koreas viljasaak tänavu kahanenud pea kolmandiku võrra. Samal ajal on ÜRO julgeolekunõukogu karmistanud aga Põhja-Koreale kehtestatud majandussanktsioone, mis olukorda veelgi halvendab.

KANNATLIKUD: Kommunistliku Põhja-Korea igapäevaelu on karm, hall ja üksluine. Riiki külastanud välisajakirjanike väitel on sealsed inimesed aga sellega harjunud, vähemalt ei näita nad oma rahulolematust välja. See pilt on tehtud tänavuse kevade hakul pealinna Pyonyangi tänavatel.
Ibtimes.com

Sanktsioonid ja viimase kahe aastakümne kõige suurem põud on Põhja-Koreas tekitanud toiduainete puuduse, mille tõttu kannatavad eelkõige miljonid tavaelanikud. Samas jätkab riigi juhtkond tuumaprogrammi ja raketitehnoloogia arendamist.

Jaapani dokumentaalfilmide režissööril Jiro Ishimarul on Põhja-Koreas palju sõpru ja tuttavaid. Lisaks töötab seal tema huvides praegu rohkesti ajakirjanikke. Sel nädalal ütles Ishimaru Briti ajakirjanikele antud intervjuus, et tavaline korealane on sattunud äärmiselt raskesse olukorda – päevast päeva peab ta vaeva nägema selleks, et hankida endale äraelamiseks kõige elementaarsemaid toiduaineid. Samal ajal läheb aga lõviosa riigi niigi napist põllumajandustoodangust miljonilise armee ülalpidamiseks…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email