KG märgib maha Arensburgi meridiaani

Tähistamaks Eesti riigi sajandat ja kooli 40. sünnipäeva rajab Kuressaare gümnaasium kooli territooriumile Arensburgi platsi.

“Projekt “Arensburgi meridiaan” on üldhariv ja kultuurilooline ettevõtmine,” ütles KG direktor Toomas Takkis. “Kujundame Kuressaare gümnaasiumi territooriumile nn Arensburgi platsi, millel markeerime tinglikult kunagist Arensburgi meridiaani, et tõsta õpilaste teadlikkust meie aja- ja kultuuriloost.”

Projekti raames rajatakse sillutiskividega kaetud paarisajaruutmeetrine plats, millel tähistatud tinglikult meridiaanid ja paralleelid. Platsil on kesksel kohal metallplaat, millele on graveeritud väljavõte kunagisest Ivan Kirillovi atlasest, milles algmeridiaanina kasutati Arensburgi meridiaani – tolleaegse Vene impeeriumi läänepoolseimat linna läbivat meridiaani. Platsile tulevad veel infotahvel, taimede istutusala ja istpingid.

Projekti partnerid on Kuressaare linnavalitsus, Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduse instituudi geograafia osakond, OÜ Arensburg ja Saaremaa muuseum. Maastikuarhitektuurse lahenduse on koostanud HÜÜP OÜ maastikuarhitekt Kati Niibo, platsi põhiprojekti tegi Klotoid OÜ.

Ehituseks läheb Takkise sõnul siis, kui rahastamise küsimused on lahendatud ja ehitajaga tööde graafikus kokku lepitud.

Print Friendly, PDF & Email