JUHTKIRI: Vähid potti ausal teel!

Koos augustiga sai ühele poole ka vähipüügi hooaeg, tippaeg püüdjatele ja töörohke keskkonnainspektoritele. Ihalus see sõraline potti pista, punaseks keeta ja siis pintslisse pista ulatub aastasadade taha.

Ikka ja jälle on asjalised oma püügivahendid kuuri alt üles otsinud, tolmu ja ämblikuvõrgud maha raputanud, ära vuntsinud ja jõkke pannud. Olgu siis selle saagiga, kuidas on, kõhtu täis ei saa, aga väike maitsev suutäis on ikka marjaks ära kulunud.

Paraku on olemas ka reeglid ja mitte kõik ei pea neid tunnustamise vääriliseks. Nii tuleb jätkuvalt pahalaste karistamiseks algatada kriminaalasju ja erinevaid menetlusi. Aga nagu tunnistavad keskkonnainspektorid, on inimeste seaduskuulekus ja teadlikkus kasvanud.

Laitus kõigile neile, kes püüavad kehtestatud reeglitest kõrvale viilida, ja kiitus kõigile teile, kes oma sõralised ausal teel toimetades pintsli on pistnud.

Meie ühine huvi peaks olema, et seda Saaremaa loodusepärli jaguks meile ka järgmisteks aastateks ja tulevastele põlvedele. Olgu siis maitsva suupistena või jõgedes elava loomana.

Print Friendly, PDF & Email