Riigigümnaasium on meile vajalik! (28)

Stella Stepanov

“Riigigümnaasiumi loomine ei tähendaks meie kodusaare koolivõrgu lammutamist, vaid selle parandamist ja täiustamist,” leiab Saaremaa ühisgümnaasiumi 10. klassis õpinguid alustav Stella Stepanov, Saaremaa noortekogu liige ning Kuressaare linna noortekogu esimees.

On käimas veel viimased arut-elud seoses riigigümnaasiumi loomisega Kuressaarde ja seda protsessi on minul kui Kuressaares õppival noorel olnud väga huvitav jälgida.

Otsusega on päris pikalt venitatud ja leian, et nüüd on tõesti õige aeg see langetada. Olen riigigümnaasiumi teemat aktiivselt jälginud juba aasta algusest ja just praegune aeg on kõige närvesöövam. Kas see puhas gümnaasium siis tuleb või mitte? Ütlen ausalt, et alguses oli see teema mulle väga võõras, hirmutav ja olin selle vastu. Nüüd aga, kui olen saanud riigigümnaasiumide kohta palju rohkem teada, leian, et see on Saaremaa haridusele vajalik ja õige muudatus. Mida 100 protsenti toetan.

Lapsevanemad on vastu

Mõistagi on selle teema juures ka osapooli, kellele idee väga ei meeldi. Minu suureks üllatuseks on vastu näiteks lapsevanemad, kes ju tegelikult riigigümnaasiumis kunagi õppima ei hakka, ja need noored, kelle keskkoolitee enne riigigümnaasiumi valmimist läbi jõuab saada. Lapsevanemate puhul mõistan, et kui mitte nemad ei oleks vastu, kes siis veel. Antud juhul arvan aga, et lapsevanemate vastuseisu tõttu ei peaks pidurduma Saaremaa noortele edukama tuleviku ja paremate õppimistingimuste loomine. Arvan, et praegusel infoajastul on noored juba jõudnud näha üle Eesti erinevate riigigümnaasiumide edu ning teavad, mis meie koolides toimub ja kuidas koolielu paremaks muuta.

Nagu teame, on igal muutusel nii negatiivseid kui ka positiivseid külgi, nii on see ka riigigümnaasiumi loomise puhul.

Olen enda jaoks kirja pannud kõige olulisemad mõtted riigigümnaasiumi positiivsetest külgedest meile, noortele.

1. Eraldi gümnaasiumil on kindlasti rohkem vabadust ja võimalusi, ei ole ühtegi teist osapoolt, kellega peab asju kooskõlastama – pean silmas koolide põhikooli-osasid.
2. Valikuid, eelkõige just õppesuundi oleks rohkem kui praegustes gümnaasiumides kokku.
3. Kaoks ära praegune Saaremaa ühisgümnaasiumi ja Kuressaare gümnaasiumi suur konkurents, mis tihti just sõbralik ei ole.
4. Riigigümnaasiumi loomisel alustaksid kõik gümnasistid võrdselt ühtse klassina uues koolis, kus neist keegi varem õppinud ei ole. Ja nii ongi aus!
5. Kaoks praegune suur probleem, ruumipuudus ja pikad söögijärjekorrad.
6. Õpilaste õppimistingimused paraneksid märgatavalt.

Miinuseid ei ole

Need ülaltoodud punktid on minu nägemus riigigümnaasiumi kõige positiivsematest külgedest. Kõik see juhtuks ka Saaremaa hariduses, kui riigigümnaasiumi loomise otsus ära tehtaks.

Arvan, et igal inimesel on erinevad prioriteedid ja kõik võivad seoses selle teemaga väga erinevaid positiivseid külgi leida. Leian, et miinuseid siinkohal välja tuua ei ole võimalik. Ehk olen liiga positiivne inimene? Või ongi riigigümnaasium meie jaoks ainult positiivne!

Koos riigigümnaasiumi loomisega on päevakorda tulnud teema, et Saaremaa koolivõrk lammutatakse. Arvan siinkohal, et tegemist ei oleks mitte meie kodusaare koolivõrgu lammutamisega, vaid selle parandamise ja täiustamisega.

Usun ja olen veendunud, et meie linnaelu juhtivad inimesed teavad, millest räägivad, ja teevad tarku otsuseid. Praegu ei ole meil teha muud, kui oodata ja loota, et Kuressaare linnavolikogu võtab vastu parima otsuse antud olukorras.

Print Friendly, PDF & Email