Kõljala põllul tutvustati põllutehnika tipptaset

Põllumajandustehnika edasimüüja Konekesko Eesti AS korraldas eile Saaremaal põllupäeva, kus Kõljala mõisa taha põllule tulid tehnika viimast sõna uudistama kümned põllumehed.

PÕLLUPÄEVAL: Konekesko esindajad (vasakult) Valdek Küppas ja Tiit Kurvits ning Kõljala POÜ töötaja Urmas Tamm vahetavad nähtu üle mõtteid.
IRINA MÄGI

“Viimane demopäev oli meil Saaremaal 2011. aastal, nii et tulime ennast uuesti meelde tuletama,” ütles Konekesko Eesti AS-i tootejuht Valdek Küppas.

Et põllupäev algas juba hommikul kell 9, leidsid huvilised vaatamata kibekiirele viljakoristusajale siiski mahti tunniks-paariks kohale tulla ning Claasi traktoritele ja Lemkeni haakeriistadele pilgu peale heita. 

“Saime ka mõned kontaktid ja loodetavasti ka mõne masina maha müüdud,” hindas Valdek Küppas Kõljala POÜ põllul läbiviidud reklaamiürituse kordaläinuks. 

“Põllupäeva eesmärk on ennekõike masinaid tutvustada, müük ise võib tulla sageli alles 2–5 aasta pärast,” selgitas ta.

Eilsel demopäeval said põllumehed näha tööd tegemas ka Claasi tehase uue põlvkonna traktorit Claas Axion 940, mille mootoril on võimsust 385 hobujõudu. Esitleti Lemkeni randaali Rubin 12/500 ja maailmas esimesena toodetud ISOBUS-atra: Juwel 8 TCP VT 5+1 L100. Valdek Küppase sõnul võimaldab ISOBUS-juhtimissüsteem muuta adra sügavust, laiust ja külgkallet elektroonika abil juhiistmelt traktorikabiinist. 

“Eesmärk on teha traktoristi töö veel lihtsamaks,” rääkis tootejuht. Tavalise adra puhul peab juht kabiinist väljuma ja atra võtmega reguleerima.

Erilist huvi pakkus siinsetele põllumeestele aga randaal, mille töösügavus on koguni kuni 20 cm. 

“See on tööriist, mis saab oma ülesandega väga hästi hakkama – muld on väga korralikult läbi lõigatud ja ükski tüü ei kasva,” rääkis Küppas. 

Ka Kõljala POÜ mehaaniku Urmas Tamme hinnangul oli esitletud randaali töö kvaliteet silmapaistvalt kõrge.

Print Friendly, PDF & Email