Valjala bussipalvele tuldi vastu (3)

Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik tuli välja ettepanekuga muuta hommikust bussiaega, et lapsed ei peaks hommikul pool tundi koolimajas aega surnuks lööma, vaid saaksid selle asemel kauem magada.

Valjala vald esitas Saare maavalitsusele taotluse, milles paluti muuta hommikuse õpilasi kooli toova bussi sõiduplaani poole tunni võrra hilisemaks, et Sakla külast tulevad õpilased jõuaksid kooli tundide alguseks ega peaks hommikul koolimajas lihtsalt ootama. Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik leidis, et selline lahendus oleks lastele kasulik, sest võimaldaks neil hommikuti kauem magada ja puhata.

“Esialgu sai see palve küll eitava vastuse, aga õnneks otsustas maavalitsus laste kasuks,” sõnas direktor. “See on laste ja nende vanemate jaoks suur võit, õpetajad on samuti väga õnnelikud. Koolielu muutub sellest kindlasti paremaks – lapsed ehk ei tuku enam esimestes tundides,” muigas ta.

Saare maavalitsus otsustas, et uus sõiduplaan hakkab kehtima 1. septembrist ja seni sama bussiga kooli sõitnud Tõnija laste transporti hakkab tellima vald oma rahast.

Print Friendly, PDF & Email