Supertoit müüb kui soe sai

Paari aasta eest Saaremaal tegutsemist alustanud supertoidusegude tootja BoostMe lõpetas järjekordse majandusaasta kasumis.

TÕUSULAINEL: Teet Torim ja Sven Nuum plaanivad oma käivet kasvatada tänavu neli korda võrreldes eelmise aastaga. Seda osalt kindlasti ka tänu uuele tootesarjale.
ERAKOGU

Ettevõttel läheb nõnda hästi, et just toodi turule veel üks uus, Eestis ainulaadne tootesari taimsetest proteiinisegudest. BoostMe OÜ üks juhatuse liikmetest ja asutajatest Sven Nuum tõdes, et ettevõte on palju kasvanud. Vahepeal on inimesi juurde tulnud ja uued tootmisruumid on valminud. Sel aastal on turule toodud kaheksa uut toodet.

“Kõik see on vajalik, et tagada jätkusuutlik areng koduturul ja sihtida Euroopa turgu,” nentis ta. “2017 ongi tugev investeeringute aasta tootmisesse, tootearendusse ja inimestesse,” sõnas ta. “Planeerime käivet kasvatada neli korda võrreldes eelmise aastaga.”

Käive kerkis taevasse

Kõneldes tulemustest, annab värske majandusaasta aruanne kinnitust, et supertoidusegude tootjal läheb hästi. 2016. aastal oli ettevõtte müügitulu 120 445 eurot ning kõik see tulenes ettevõtte põhitegevusalast.

Võrreldes aasta varasemaga oli müügitulu kasv aruande kohaselt 1400% ehk 2015. käive oli vaid veidi üle 8000 euro.

Seoses kiire kasvuga võttis BoostMe mullu lisafinantseeringu võimaldamiseks pangalaenu summas 25 000 eurot. Finantseeriti tooraine sisseostu ja osaliselt sellega seotud igapäevaseid tegevuskulusid. Majandusaasta lõppes seejuures hästi ja kasumiks kujunes 7298 eurot.

Nõnda on nii Sven Nuumil kui ettevõtte teisel omanikul ja juhil Teet Torimil indu asjaga edasi tegeleda ning tooteportfelli suurendada küll. Uusim tootesari, millega just turule tuldi, ongi taimsed proteiinisegud.

Esimene eestimaine

Nuum nentis, et nende fookus on smuutidele lisatoiteväärtuse pakkumine. Nii kasutasid nad seda suunda ka proteiinisegude arendamisel. “Proteiinitoote turule toomine on meie jaoks loogiline samm, kuna turul puudus toode, mida oleksime tahtnud ise kasutada.”

Uue sarja nimi on 1st Superfood Protein ehk eesti keeli esimene smuutidele mõeldud proteiinisegu. “Nii puhas ja vähestest – ainult viiest – komponentidest koosnev 100% taimne proteiinisegu smuutidele on unikaalne ka maailmas,” kinnitas ta. Esmakordselt on seda saada Eestis ja toodetud on see Saaremaal.

Nuum märkis, et suurem osa turul olevatest proteiinipulbritest on töödeldud ja segatud igasugu lisaainetega. “Kuna orgaanilised supertoidud ja toitumine on meie eriala, siis sellest tulenevalt seadsime endale eesmärgiks luua taimset päritolu valgulisand, mis oleks täite- ja maitseainete, suhkru- ning säilitusainete vaba,” tähendas ta.


Müügikohti jagub

BoostMe ei kasuta proteiinipulbrisegudes lisaaineid ja kakaomaitse saamiseks kasutavad nad 100% puhast toorkakaod, mida impordivad Peruust. Lisaks vitamiinidele ja mineraalidele on oluline osa tasakaalustatud toitumises ka valgul. “Valgud on vajalikud rakkude kasvamiseks ja uuendamiseks, mis tähendab, et valku on vaja vere ringlemiseks, naha uuenemiseks, lihaste taastamiseks ning tugevate luude säilitamiseks,” rääkis Sven Nuum. “Erinevalt rasvast ja süsivesikutest ei säilita keha valgutagavara ja kui soovid menüüsse lisada taimset valku, piisab 1–2 supilusikatäiest 1st Superfood Protein´i segust.”

Lisaks e-poele hakkab BoostMe uut tootesarja müüma Saaremaal spordikomitee trennisaalis Meri spaahotellis, Saarte Sahvris ning varsti saab proteiinismuutisid ka smuutibaarist Fresh.

Print Friendly, PDF & Email