Sõrve turismiinfo on tõestanud oma vajalikkust

Maakohtades asuvate turismiinfopunktide järele on vajadus vägagi olemas. Seda on tõestanud ka Salmel asuv ja juba kolmandat hooaega lõpetav Sõrve turismiinfopunkt, mis teenindas tänavu kolme kuuga pea 400 turisti.

TIIA KOBINI sõnul soovitakse näha Salme laevadega seotud esemeid, mis on seni alles muuseumide varakambrites ja laborites.
TAMBET ALLIK

Maakondlikus turismiorganisatsioonis Visit Saaremaa mõlgutatakse mõtteid, et suures vallas võiks ka seni omavalitsuste, projektide ja entusiastide najal püsivate väikeste infopunktide võrk olla ühendatud nende organisatsiooniga.

Aina rohkem satub Salmele turiste, kes tahavad näha järgmisel aastal 10. aastapäeva tähistavate viikingilaevade leidudega seotud kohti. Paljud neist on ka eksiarvamusel, et laevad on siiani alles. Sõrve turismiinfopunkti koordinaatori Tiia Kobini sõnul soovitakse näha Salme laevadega seotud esemeid, mis on seni alles muuseumide varakambrites ja laborites.

Kobini kinnitusel on Salme viikingisaaga ennast juba vägagi oluliselt Saaremaa turismimaastikule paigutanud. Seda öeldi Saarte Häälele ka Kuressaarest asuvast maakonna suurimast infopunktist. Ikka ja jälle tullakse küsima, kus need laevad leiti.

“Turist tuleb ja saab ka kohalikuga rääkida ja otseallikast asju küsida,” tõi Kobin näite, mis on kohaliku infopunkti võlu. Salmel suutsid kohalikud välja anda ka Sõrvet tutvustava trükise, mida turistidele jagati.

Visit Saaremaa tegevjuht Ergo Oolup ütles, et lisaks Salmele on väikesed infopunktid olemas Leisis, Liival, Valjalas ja Orissaares.

“Uue ühendvalla koosolekutel oleme arutanud, et järgmistel aastatel oleksid sellised punktid siis juba Visit Saaremaa osad,” sõnas Oolup ja lisas, et palju sõltub kohapealsest koostööhuvist ja vajalike summade leidmisest.

“Palju informatsiooni nende võimaluste kohta võib täna saada ka internetist, kuid igapäevaselt oleme me oma töös näinud, et info jagamine inimeselt inimesele oli, on ja jääb,” viitas Oolup, et üksi masin ei suuda siiski inimsuhtlust asendada.


SALME TURISMIINFO NUMBRITES

Turismiinfopunkt oli avatud 1.06–19.08.2017. Infopunkti külastas 383 inimest, sealhulgas eestlasi 170. Arvuliselt olid ülekaalus Saksa, Läti, Soome ja Venemaa turistid, külastajaid oli kokku 12 erinevast rahvusest.

Infopunktis töötas üks praktikant ja kaks vabatahtliku. Lisaks aitasid vajadusel ka kohalikud.

Kõige enam tundsid turistid huvi Salme viikingilaevade juurde juhatavate materjalide ja Saaremaa kaartide vastu.

Peamised küsimused olid, kus asuvad viikingilaevad, kust saab süüa ja mida on Sõrves vaadata?

Allikas: Sõrve turismiinfopunkt

Print Friendly, PDF & Email