Mees korjas nädalaga endale kaheksa kriminaalasja (2)

Nädalaga alustati Kuressaare politseijaoskonnas erinevate kuritegude uurimiseks 13 kriminaalmenetlust, seejuures on kaheksa kuritegu seotud ühe ja sama mehega. Kuressaare politseijaoskonna juhi Rainer Antsaare sõnul varastas 49-aastane mees erinevatest poodidest alkoholi ning lisaks alustati üht menetlust kehalise väärkohtlemise paragrahvi järgi.

Kriminaalmenetlus tuli algatada ka inimese suhtes, kes võltsis teisele isikule väljaantud pensionitunnistust ja kasutas seda bussiga sõites sooduspileti saamiseks. “Sellise teo eest on seadusega ette nähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus,” märkis Antsaar.

Väärteomenetlusi tuli möödunud nädalal alustada nelja sellise isiku suhtes, kes juhtisid mootorsõidukit juhtimisõigust omamata. Juhtimiselt kõrvaldati viis isikut, kes olid rooli istunud alkoholijoobes.

Samuti algatati väärteomenetlus 23-aastase mehe suhtes, kes juhtis Risti–Virtsu–Kuivastu maantee 135. kilomeetril mootorratast kiirusega 161 km/h. Sellise teo eest on karistuseks rahatrahv kuni 1200 eurot, arest või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni kaheks aastaks.

Print Friendly, PDF & Email