Kohus asendas rahatrahvi üldkasuliku tööga (1)

Mitme kuriteo eest vanglakaristust kandev mees sai tasumata jäänud rahatrahvi asemel juurde arestipäevi, mis tuleb tal ära istuda juhul, kui ta kahe kuu jooksul pärast vanglast vabanemist ei tee ära talle määratud üldkasuliku töö tunde.

Marko Pruul (endise nimega Lind) kannab praegu karistust ebaseadusliku vabadusevõtmise, raha väljapressimise, kehalise väärkohtlemise ja arvutikelmuse eest. Möödunud aasta juunis süüdi mõistetud Pruul sai kokkuleppemenetluses lõplikuks karistuseks kolm aastat seitse kuud ja 26 päeva vangistust.

Pruuli kriminaalsete tegude nimekirja kuulus näiteks klubi tualetis kannatanule rusikaga näkku ja jalaga pähe löömine, samuti võõra telefoniga 5400-eurose kahju tekitamine. Mullu juunis määratud karistusele lisandus 9. aprillil 2015 Harju maakohtus vägivallakuriteo eest mõistetud karistuse 8-kuuline kandmata osa. Süüdi jäi ta ka invaliidsuspensionäri autosse vedamises ja temalt 100 euro väljapressimises.

Et talle määratud 960-eurosest rahatrahvist oli 657,61 eurot tasumata jäänud, esitas maksu- ja tolliamet kohtule taotluse tasumata osa asendamiseks aresti või üldkasuliku tööga. Mees lubas, et maksab trahvi 50 euro kaupa ära, kuid 545 eurot on siiani tasumata.

Sestap otsustas kohus nüüd asendada selle 13-päevase arestiga. Süüdlase nõusolekul asendati arest 13 tunni üldkasuliku tööga. Kui töö jääb tegemata, pööratakse arest täitmisele.

Print Friendly, PDF & Email