Andres Kuusk mõttemängudes maailma kolmas

Londonis toimunud mõttemängude olümpiaadil sai nende võistluste varasem neljakordne võitja Andres Kuusk seekord pronksmedali.

“Pigem olen natuke pettunud, sest mulluse võitjana on kõik peale kulla veidike pettumust valmistav, kuid samas olid kaks meest seekord lihtsalt peajagu üle, nii et midagi kripeldama ei jää,” tunnistas viimasel päeval kaks alavõitu saanud Andres Kuusk, kellele sellest parema tulemuse saavutamiseks siiski ei piisanud.

Võitja James Heppel kogus 476, teine, Ankush Khandelwal 471 ja kolmas, Andres Kuusk 467 punkti. “Lines of action´i turniir oli ainus, millele võimalik näpuga näidata, kui otsida kirkamast medalist ilmajäämise põhjust, aga samas ei oleks ka ideaalne õnnestumine seal kulda andnud,” märkis Andres Kuusk. “Positiivne oli eelkõige esikoht quoridor´is, kuna seda polnud ma varem kunagi võitnud ja favoriitide hulka ka ei kuulunud. Tase oli seekord tippude hulgas nagu tavaliselt, samad nimed on medaleid noppinud juba mitmeid aastaid.”

Nelja kuld- ja ühe hõbemedali kõrvale esimese pronksi teeninud Andres Kuusk hindab tänavust tulemust tagasihoidlikuks, sest ootused olid kõrgemad. “Aga üldmulje võistlustest on siiski hea ja emotsioonid positiivsed,” lausus ta. “Ala jaoks oli tegu eduka turniiriga, kogu võistluse jooksul oli tavalisest rohkem meedia tähelepanu, dokumentaalfilmi meeskond oli kohal, kes filmis ja intervjuusid tegi. Ala edasise arengu jaoks oli seda väga vahva näha.”

Print Friendly, PDF & Email