Varas rüüstas invaühingut ja küsis majas ööbijalt väljapääsu (1)

Suur-Sadama tänaval asuvasse invaühingu majja murdis nädalavahetusel sisse varas, kes tühjendas kassa, võttis kaasa mobiiltelefonid ning küsis siis majas ööbinud naiselt, kus väljapääs asub.

LIIA PÕLDEMAA sõnul ei kuulnud ta, kui varas aknast sisse tuli, sest puruneva klaasi klirina summutas vaip.
MAANUS MASING

”Ma olen siiamaani muidugi täiesti šokis,” sõnas Saaremaa invaühingu juhatuse esimees Liia Põldemaa, kes varga külaskäigu ajal ise majas ööbis. Ta selgitas, et Suur-Sadama tänaval asuvas invaühingu majas käib praegu remont ning protsessi kiirendamise eesmärgil oli ta ise nädalavahetusel hoones tööl ja jäi sinna ka ööbima.

”Ma olin teisel korrusel ja järsku paistab mulle une pealt taskulambi valgus näkku ja keegi küsib: ”Mis sa siin teed?” Ma ei saanud aru, mis toimub – on see mingi varjatud kaamera või niisama nali?” rääkis tunnistajaks sattunud naine. ”Küsisin siis vastu, et kes sina oled ja mismoodi sa sisse said, mille peale ta ausalt vastaski, et aknast tuli.”

Pimeduses majas äraeksinud sissemurdja küsis, mismoodi ta majast välja saab ning Liia Põldemaa lasi varga eesuksest välja ning sai siis tulesid põlema pannes aru, mis oli toimunud.

”Sissemurdja oli joomane ka ja ma ei julgenud sellisega küll ühte majja jääda. Lasin ta uksest välja ja panin siis allkorrusel tule põlema ning nägin, et aken oli vaibal puruks, kassa lahti murtud ja kolm mobiiltelefoni kadunud,” rääkis Põldemaa.

Naise sõnul oli varas esialgu tahtnud sisse murda teisest aknast, kuid see plaan tal läbi ei läinud. ”Seal ees olid väikesed mudelautod ka, mis ta oli suuremas osas kõik kõrvale tõstnud, aga ühe oli omale tasku pistnud ka,” märkis invakeskuse juhataja.

Kohalekutsutud politsei fikseeris olukorra ja kaasas varga otsingutesse ka jälituskoera. Kokkuvõttes saadi sissemurdja paari tunni jooksul kätte.

Liia Põldemaa sõnul on talle nüüdseks tagastatud nii telefonid kui ka peaaegu kogu kassast võetud raha. ”Seal oli umbes kolmesaja euro kanti, praegu on paarkümmend eurot veel puudu, mida temalt kätte ei saadud. See on ruumide rendiraha ja näiteks liikmemaksud, mis me kogunud oleme. Mudelauto sain ka tagasi.”

Suurim tekitatud kahju on Põldemaa sõnul lõhutud aken. ”Praegu ajan alles asja ja ei tea, kas läheb kindlustuse alla. Kõige kallim asi ongi aken, mis maksab väga palju, ja see on tõsine mure,” ütles Põldemaa, lisades, et tol öösel toimunu jõuab talle alles vähehaaval kohale ja segadus on endiselt suur.

Print Friendly, PDF & Email