Piirissaarelt tuuakse kaks tonni sibulaid (2)

Saaremaa Kodukandi algatuse tulemusena vuras nädalavahetusel Piirissaarest Saaremaa poole autokäru täpselt 1,2 tonni sealsete sibulatega, millest osa kombekohaselt patsiks punutud.

KÄRU TÄIS: Piirissaare vallavanem Liina Miks (vasakul) on Reet Viirale ütlemata tänulik, et tema algatusel taas kord autokärutäis sibulaid ära viidi.
Erakogu

“Tõime nii palju, kui kärul kandevõimet oli,” kinnitas Saaremaa Kodukandi juhatuse liige Reet Viira. See kogus ei rahulda siiski kõikide siinsete sibulasõprade vajadusi ning seega võtab Viira kesknädalal taas pika sõidu ette ja toimetab kohale veel 700 kilo sibulaid. Tema sõnul tahtjatest puudust pole. 60 soovijat on oma tellitud koguse juba kätte saanud ja pea saavad teisedki.

“See on selline saarelt saarele projekt,” selgitas Viira, viidates, et üks saar peab teist ikka aitama. Tema sõnul on sibul piirissaarlaste jaoks nende leib. “Nende pärandkultuur,” kinnitas Viira. Sealne sibul on Saaremaal kasvavast erinev. Säilib hästi ja maitse on ka tunduvalt tugevam.

Sibulatoomine on Reet Viira sõnul juba mitmeaastane traditsioon. Eelmisel aastal toodi siiski poole vähem ehk 900 kilo.

Saaremaa Kodukant on sibulatoomise sidunud ka hariva reisimisega. Kaasas oli 20 inimest, kes said saarega tutvuda ning külastati ka metsanduse ja aiandusega seotud huvitavaid paiku.

Print Friendly, PDF & Email