Eestlastest abivägi aitab Saaremaa Võrkpalliklubi

Kui Saaremaa Võrkpallimeeskond soovitud saarlaste arvu täis ei saanud, pööras klubi juhtkond pilgud väljapoole ning nii palgati kolme võõrleegionäri kõrval meeskonda Markus Veltson, Magnus Kallas, Aleksander  Eerma ja Rauno Tamme.

VÕITLUSVALMIS: Aleksander Eerma, Magnus Kallas, Rauno Tamme ja Markus Veltson trennis.
MAANUS MASING

Saaremaa Võrkpalliklubiga liitunud Pärnu Võrkpalliklubi kasvandik Markus Veltson loodab palju areneda ja rohkesti kogemusi saada. Ta ootab meeskonnalt ka palju toetust ja õpetlikke nõuandeid. Kindlasti tahab ta olla nii kasulik kui võimalik.

Veltson tunnistas, et pakkumine Saaremaa klubiga liituda tuli talle ootamatult ja vajas kindlasti palju mõtlemist.

“Kui lõpuks mõistsin, et tegemist on ikka suurepärase meeskonnaga ja kõrgelt hinnatud treeneriga, tegin oma tulevikuplaanides kindlasti vajaliku ja põneva kannapöörde,” lausus Veltson, lisades, et kuna ta soovis pärast noorteklassis mängimist kindlasti võrkpalliga edasi tegeleda, ei olnud selles valdkonnas kõhklustki. “Tahtsin kindlasti edasi tegeleda ka õpingutega ja sobiva eriala leidsingi enda jaoks Kuressaares. Kaasa aitas ka teadmine, et abitreener on Toomas Jasmin, kelle käe all olen saanud treenida ja noorte võrkpallis väga medalirohkeid aastaid läbida.”

Markus Veltsoni sõnul on meeskond kindlasti tugev ja kui mehed toetavad üksteist samamoodi edasi nagu esimestel nädalatel, siis suudetakse olla ühtsemad ka palliplatsil. “Oleme kindlasti paras peavalu teistele meeskondadele,” lausus Veltson.

Nagu FC Kuressaare jalgpallimeeskond, nii ei saa ka Saaremaa Võrkpalliklubi läbi naabersaare meesteta, sest klubi särgi tõmbab selga ka hiidlane Magnus Kallas.

“Hiidlasena saarlaste meeskonnas ma mingit probleemi ei näe, sest olen varemgi koos saarlastega ühes meeskonnas mänginud ja mind on hästi vastu võetud,” tunnistas Hiiumaa spordikoolis, Audenteses, Selver Tallinnas ja Rakvere Võrkpalliklubis mänginud 20-aastane tempomees Magnus Kallas, kelle valiku kiitis heaks ka tema esimene treener Ülari Kaibald.

Magnus Kallase sõnul oli saarlaste pakkumine tema jaoks väga positiivne ja puhtalt treeneri pärast oli otsustamine väga lihtne. “Olen Urmas Tali käe all ka varem treeninud ning tema tööstiil ja metoodika mulle meeldivad,” märkis ta, lisades, et kuigi pakkumisi oli ka teistest meeskondadest, ei tulnud kõhklused pähegi.

Algava hooaja isiklikest eesmärkidest rääkides soovib Magnus Kallas areneda eeskätt füüsiliselt, et kehakaalu ja jõudu juurde saada. Loomulikult on juurde vaja ka tehnilisi oskusi. “Kui seda suudan, siis saan meeskonnale ka võimalikult palju kasulik olla,” leidis ta.

Magnus Kallas usub, et meeskonnal on juhtkonna poolt eesmärkideks seatud medalite võitmiseks olemas kõik võimalused.

Varem Tartus, Võrus ja Rakveres mänginud ning eelmisel hooajal Tallinna Selverit esindanud Rauno Tamme pakkumist liituda saarlaste esindusmeeskonnaga kaua ei kaalunud.

“Võtsin selle ettepaneku vastu üsna ruttu,” tunnistas Tamme. “Mul oli ka võimalus minna Saksamaale mängima, aga sellest ütlesin ära. Oli ka pakkumine Rakverest või siis võimalus hakata amatöörina üldse rannavollet mängima. Aga kuna olen Urmas Taliga juba varemgi koostööd teinud ja soovisin Tallinnale väikest vaheldust saada, tuli otsus Saaremaa klubiga liituda paari päevaga.”

Rauno Tamme tõdes, et muidugi olid liitumisel ka väikesed kõhklused, sest klubi ju alles alustab. Aga kuna ta on ka varem Rakverega sellises olukorras olnud ja seal on kõik käima läinud, siis ta suuri probleeme ei näinud. “Nüüd on vaja lihtsalt kõigil hästi ühte sulanduda,” lisas nurgaründaja.

Tamme sõnul on uues meeskonnas isiklikest eesmärkidest keeruline rääkida, sest meistriliigas algab tal juba mitmes aasta. “Kindlasti tahaks, nagu kõik mehed, saada palju mänguaega,” märkis ta. “Aga sooviks olla ka võimalikult kasulik nii mänguliselt kui ka mänguväliselt. Tahan meestel tuju üleval hoida ja aidata ka välismaalastel võimalikult hästi kohaneda.”

TTÜ võrkpallimeeskonnas põhisidemängija rolli kandnud 21-aastane sidemängija Aleksander Eerma tunnistas, et tal oli karjääri jätkamiseks erinevaid võimalusi, kuid otsuse langetamisel Saaremaa kasuks sai eelkõige määravaks klubi professionaalsus, meeskonna kõrge tase, mitmed välismängijad ja treener.

“Saarlaste pakkumist ei võtnud ma siiski automaatselt vastu ja kaalusin ikkagi pikalt,” märkis sidemängija, kellel oli oma sõnul ka teisi võimalusi ja ühendus kõigi Eesti klubidega. “Seoses sellega, et Saaremaal on esimene aasta meistriliigas, ei tekkinud küll kahtlusi, sest teadsin, et nad tahavad tugevat meeskonda kokku panna ning et asi tuleb professionaalne.”

Isiklikuks eesmärgiks on Aleksander Eerma seadnud veelgi areneda, tööd teha ja võimalikult palju mängida. “Kuna mul on esimest korda võimalus 100% võrkpallile keskenduda, siis ootan algavat hooaega väga. Suures plaanis soovin koos Saaremaaga võita ja võimalikult palju,” märkis ta, lisades, et võimalused on head, sest meeskond tuleb tugev ja professionaalne.

Print Friendly, PDF & Email