Krutskeid täis naabrid tögavad vendi Hüüdmaid (22)

Salme vallas Suurna külas elavad vennad Hüüdmad on üsnagi eripärasel moel sattunud kaaskodanike tögamise objektiks.

AJAB NÄRVI VEIDI MUSTAKS: Naabritelt on kummalisse olukorda sattunud Tõnu Hüüdma kuulnud, et viida olla paigaldanud “keegi paksema väljanägemisega poiss”.
Foto: Maanus Masing

Nimelt on Tehumardi–Lõmala maantee äärde paigaldatud omaalgatuslik teeviit viitega Tõnu ja Rein Hüüdma sünnikodule. Korraliku kujunduse ja viimistlusega viit jätab möödasõitjale vendadest mulje kui küla ajaloos väärikat rolli mänginud isikutest.

Selgub aga, et vennad Hüüdmad ei ole mingid ajalooliste teenetega maa sool, vaid Suurna küla elu ja tervise juures elanikud, kes ei pretendeeri sugugi neile osaks saanud aujärjele.

Saarte Häälega vestelnud Tõnu Hüüdma ütles, et esiteks pole nende praegune elukoht üldsegi sünnikodu ning teeviit on püsti pandud ilma nende teadmata. Tõnu ja Rein on viida kolmel korral maha võtnud, kuid ometi ilmub see järjekindlalt tee äärde tagasi. “Üks kord viisime ta oma hoovi, aga sealt tassis keegi selle minema ja öösel pandi jälle üles,” rääkis Tõnu Hüüdma, kelle hinnangul ei tohiks maantee äärde panna mingeid tahvleid ilma vastava loata.

Tõnu sõnul pole tal aimugi, kes selle viida valmistas ja tee äärde püsti pani. Naabritelt on kummalisse olukorda sattunud Tõnu kuulnud, et viida olla paigaldanud keegi paksema väljanägemisega poiss.

Kohaliku rahvaga vesteldes sai ajaleht teada, et kuna vendade Hüüdmade koduõues on kõikvõimalikku kila-kola ja ehitusjääke, siis kutsutakse seda paika ka Tondi öömajaks.

Viida paigaldamisest oli teadlik ka Salme valla ehitus- ja maanõunik Jüri Kluge, kelle hinnangul võib viida paigaldamises olla seaduse ees küsitavusi küll.

Kluge sõnul võib kogu jandi põhjuseks olla aga asjaolu, et alkoholilembeste vendade maine pole just kõige kõrgem, mistõttu ei saa välistada, et viida sättimine teepervele on mõne külaelaniku krutski.

Print Friendly, PDF & Email