Linnavalitsus toetab teadus- ja arendustegevust (1)

Kuressaare linnavalitsus toetab sel aastal esmakordselt Tallinna tehnikaülikooli Eesti mereakadeemia teadus- ja arendustegevust Kuressaare väikelaevaehituse kompetentsikeskuses ning seda kaheksa tuhande euroga.

Toetusleping linnavalitsuse ja mereakadeemia vahel allkirjastati selle nädala alguses. Toetussumma on ennekõike mõeldud laevaehituse professori Kuressaarde loodava ametikoha toetuseks.

“Kohaliku omavalitsuse soov on anda mitte ainult moraalse toe, vaid ka konkreetse toetusega selgelt märku, et kõrghariduse omandamise võimalus Saaremaal on oluline ja märgiline,” ütles Kuressaare linnapea Madis Kallas.

Eesti mereakadeemia direktor Roomet Leiger (fotol)teatas, et linnavalitsuse toetus nende tegevusele ja edukas koostöö on äärmiselt tänuväärne ning rõõm on näha, kuidas kohalik omavalitsus paneb teadus- ja arendustegevuse toetuseks õla alla.

“Laevaehituse professori ametikoha loomine meie keskusesse Kuressaares mängib väga positiivset rolli Saaremaa regionaalarengus, kuid samas annab tugeva tõuke laevaehituse ja laevade hüdrodünaamika alase õppe kättesaadavusele ka laiemalt,” ütles Leiger.

Konkurss ametikoha täitmiseks veel kestab, aga Leigeri sõnul on tal väga hea meel, et selleks ajaks, kui saab aasta mereakadeemia Saaremaale tulekust, on tehtud tõeliselt kaalukas samm väikelaevaehituse kompetentsikeskuse võimekuse tõstmiseks.

Konkurss ametikoha täitmiseks on avatud ja dokumentide esitamise tähtaeg on 31. oktoober. Eeldatavasti asub professor tööle 1. mail 2018.

Print Friendly, PDF & Email