Kalamehed kiidavad Kallaku oja uuendamist (4)

Kalameeste sõnul saab Kuressaare külje asuv kalastuskoht tänu korrastusele veelgi populaarsemaks.

POLE SÕNU: Semy Morgun ja Tiit Lembit on rõõmsad, et Kallaku oja ääres on nüüd rohkesti ruumi ja paadi veeskamine palju lihtsam.

Suur- ja Linnulahte ühendav Kallaku oja on saanud tänu kalurite ühingu tegutsemisele ja KIK-i rahastusele sootuks teise ilme. Varem meenutas püügikoht pigem võsastunud kraavi. Paatide veeskamine oli keeruline ja oja lahepoolne suue madal.

Kalastamishooajal parkisid harrastuskalurid oma autod Kuressaare tee pervele, nüüdseks on kalastusalal loodud mitmeid parkimisvõimalusi. Samuti on oja puhastatud, korrastatud ja kindlustatud. Rajatud on ka slipp paatide veeskamiseks. KIK toetas projekti 50 000 euroga.

Ehitustöid teinud Kuressaare Ehitusest öeldi Saarte Häälele, et nemad on tänaseks tööd objektil lõpetanud.

Üks projekti kalurite ühingu poolseist eestvedajaist Hillar Lipp ütles, et kogu projektiga saadakse ühele poole lähinädalatel ning lubas asjade käigust siis ka pikemalt rääkida.

Juba aastaid ja üsna tihedalt Kallaku ojalt Suurlahel kalal käivad Semy Morgun ja Tiit Lembit vaatasid tehtud töid tunnustava pilguga. “See kõik siin tuleb väga heaks kiita,” ütles Lembit. Morgun selgitas, et enne oli paadi vette laskmine parajalt keeruline. “Nüüd on kõik võimalused olemas,” kinnitas ta slipile viidates. Tema sõnul on hea, et oja on ka süvendatud. Enne oli see liialt madal. Kiidusõnu jätkus neil ka rajatud parklale, sest särjeajal on oja korralikult ülerahvastatud ning muulgi ajal on siit lahele minejaid ikka väga palju. “Oleme vahel tulnud ja ei mahugi autoga siia sisse, pead auto tee peale jätma,” mainis Lembit tõsiasja, mis oli ka üheks oja uuendamise ajendiks.

AASTA EEST: sajad ja tuhanded kalastajad nii Saaremaalt kui mujalt Eestist mäletavad pilti, mis avanes “lahtede vahel” enne uuendustöid.
2x Maanus Masing

Kuigi Morgun ja Lembit on landimehed ja käisid ojapervelt särge püüdmas viimati lapsepõlves, on nende arvates ka õngitsemistingimused nüüd kõvasti paremad. “Seal ei olnudki vahel ju vett,” meenutas Morgun nüüd puhast ja tugevdatud kaldaga oja vaadates.

Mõlemad mehed kinnitasid, et Suurlaht on väga hea koht ahvena ja haugi püüdmiseks. “Heal päeval võib tunniga 15 haugi käest läbi käia,” tõdes Lembit.

Print Friendly, PDF & Email