Kaks saarlast pürivad parimaks taimekasvatajaks

Neljandat korda väljaantava parima taimekasvataja aunimetuse kuue kandidaadi hulgas on sel aastal ka saarlased Kaido Kirst ja Andres Saun.

Kõriska küla Nuudi talu peremees Kaido Kirst on üle Eesti tuntud viljakasvataja, kes on juba kümme aastat osalenud edukalt viljelusvõistlusel ja kasvatanud ka oma poegadest tublid põllumehed. Praeguseks on Nuudi talul 350 hektarit maad.

Andres Saun võttis mõne aasta eest isa Arlilt üle pereettevõtte Saare Seeme OÜ, mille käes on kolmandik Eesti heinaseemne turust. Suur osa tema paljundatud seemnetest on Eesti päritolu ja sel põhjusel on tihe ka koostöö Eesti taimekasvatuse instituudiga (ETKI), kirjutas Maaleht. Ettevõttel on maad 400 hektarit.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse väljaantava parima taimekasvataja aunimetuse väljaandmise eesmärk on tunnustada innovaatilist ja efektiivset tootmist ning avaldada tunnustust inimestele, kelle panus taimekasvatuse edendamisel on olnud arvestatav vabariigi ulatuses.

Varem on aunimetuse pälvinud Voore Farmi taimekasvatusjuht Margus Lepp, Lõuna-Eesti seemnetootja Erki Oidermaa ja Harjumaa põllumees Ivo Eenpalu.

Print Friendly, PDF & Email