Triigi filharmoonia on mõtetega juba uues aastas

Läinud nädalal oma esimesele katuse all toimunud hooajale joone allatõmmanud Triigi filharmoonia otsib juba uusi ideid ja projekte tulevaks aastaks.

“Kogu see ettevõtmine oli, nagu esimeselgi hooajal, päris pöörane,” ütles Saarte Häälele üks filharmoonia eestvedajatest Hannaliisa Uusma. “Toimus neliteist üritust, mille organiseerimine oli päris intensiivne. Kokkuvõttes oli väga äge hooaeg ja meieni jõudis taas väga palju publikut. Oleme saanud hästi head tagasisidet. Ise oleme rahul ja natuke väsinud ka,” rääkis ta.

Kõige eriskummalisemaid hetki ja katarsiselaadset seisundit pakkus Uusma sõnul 30. juunil toimunud filharmoonia hooaja avakontsert Kristjan Randaluga. “Kontsertklaveri üle mere toimetamine, sel õhtul möllanud torm, kogu see muusika ja looduse süntees oli tohutult eriline,” meenutas ta. Ja tundis heameelt, et hoolimata sellest, et samal ajal oli Tallinnas laulupidu ja saartelgi toimus mitmeid teisi üritusi, tormist rääkimata, oli filharmoonia saal rahvast puupüsti täis.

Uusma nõustus, et Triigi filharmoonia tüüpi ettevõtmised ei ole Eesti kultuurimaastikul enam anomaaliad, vaid muutunud mingiks uueks normaalsuseks.

“Tundub jah, et luuakse üha rohkem selliseid individuaalseid kultuuriruume. Meie ei ole ainsad,” tõdes ta.

Järgmiseks aastaks on filharmooniale tulnud juba põnevaid loomingulisi ettepanekuid. “Meid leitakse juba üles küll, aga me eelistaksime ennekõike siiski ise projekte otsida,” sõnas Uusma.

Ta tuletas hooaja lõpuga seoses ka meelde, et filharmoonia saal on sel aastal valmis jahtidele ja paatidele talvist ulualust andma, nii nagu hoone rajamise kontseptsioon ette nägi.

Huvilised võivad julgesti Triigi filharmoonia sotsiaalmeedia konto kaudu ühendust võtta.

Print Friendly, PDF & Email