Soela sadam sai valla abil palgalise sadamakapteni

Leisi vallavolikogu määras Soela sadama seltsile 5000 euro suuruse tegevustoetuse, millest hakatakse seni vabatahtlikkuse alusel töötanud sadamakaptenile maksma miinimumpalka.

KALALE! Soela sadama seltsil on praegu 66 liiget, neist 10 on vastu võetud sel aastal. Fotol harrastuskalur Allan Pulk.
Aare Laine

“Seal on organiseerimist ja üsna palju tööd ning kui vaadata, palju ta rassib ja oma aega panustab, siis oleme mõelnud seda edaspidi tasustada,” ütles Soela sadama seltsi juhatuse liige ja Leisi vallavolikogu liige Margus Pajuste. Sadamakapten hakkab saama kehtivat miinimumpalka navigatsiooniperioodil aprillist novembrini ehk kaheksal kuul aastas.

2016. aastast täidab sadamakapteni ülesandeid kohalik külade vanem ja sadama seltsi asutajaliige Urmas Metsamaa, kes on Pajuste sõnul väga tegus ja tubli mees.

Sadamakapteni korraline tööperiood kestab kolm aastat ja sadamakapteni valimised toimuvad iga kolme aasta järel koos seltsi juhatuse valimisega.

Margus Pajuste sõnul on Soela sadama seltsil praegu 66 liiget, neist 10 on vastu võetud sel aastal.

“See sadam on tegelikult ka külakeskus, sellepärast on huvi liitumise vastu suur,” rääkis Pajuste, kelle sõnul on sadamast kujunenud kogukonna kooskäimispaik, mis muu hulgas aitab näiteks ka uutel suvilaomanikel kiiresti kogukonda sisse elada.

Lisaks Soela sadamale esitas vallavolikogule taotluse 5000 euro suuruse tegevustoetuse saamiseks MTÜ Mätja Küla Selts, kes tahab luua Mätja-Tareste küla seltsimajale juhataja miinimumpalgaga palgalise ametikoha. Mätja külaseltsi juhatuse esimees Jaak Haamer märkis, et viimastel aastatel on kultuurihariduslik seltsielu seltsimajas oluliselt aktiviseerunud. Praegu käib seltsimaja põhjalik renoveerimine, mille järgselt laieneb avalikkusele suunatud teenuste hulk oluliselt.

Leisi vallavolikogu esimees Andrus Kandimaa ütles, et Mätja külaseltsi taotlus tuleb arutusele volikogu järgmisel istungil, kuna taotlus jäi vallavalitsuse kodulehe tehniliste probleemid tõttu toppama.

Kandimaa sõnul tuleb välja töötada tegevustoetuste määramise kord ja luua vastav komisjon, sest tegevustoetuse taotlejaid tuleb aina juurde. Toetuse määramisel tuleb iga MTÜ tegevust eraldi vaagida, märkis Kandimaa. Näiteks kas MTÜ tegevus hõlmab kogu maakonda või piirneb see ainult oma külaga.

Seoses ühe omavalitsuse tekkega saab seal Kandimaa sõnul kindlasti olema ülesaaremaaline toetuste jagamise kord ja toetust hakatakse jagama vastavalt sellele. “Kas näiteks Soela sadam ka sealt tegevustoetust saama hakkab, ei tea me täna keegi,” nentis Andrus Kandimaa.

Print Friendly, PDF & Email