Saaremaa Piimatööstus teeb Eesti juubelijuustu

Eesti Vabariik 100 juubelipidude tarvis on Saaremaa Piimatööstuses pandud laagerduma uus spetsiaalne juust. See sai tehtud eelmisel aastal 24. veebruaril.

Saaremaa Piimatööstuse juht Ülo Kivine tõdes Äripäeva Põllumajanduslisas, et tark turundamine on edu alus. Nende Old Saare juust on siinkohal hea näide õnnestunud turundustegevusest.

Parima toiduaine tiitli saanud Old Saare juustud lõppesid vahepeal isegi laost otsa, sest tiitel kasvatas kohe müügimahtu. “Tiitel tõstis meil järgmise päeva müüki viis korda! Olime sunnitud paar päeva hiljem müügi peatama, et koguda laovaru,” rääkis Kivine. Kõnealuse tootega saadi sisse ka Soome SOK-ketti ja nüüd läheb Old Saare juust ka Soome turule.

Piimatööstuse juustutoodangust 40% lähebki ekspordiks, peamiselt Soome ja Lätti, aga ka Itaaliasse ja teistesse Euroopa riikidesse. Või ekspordist on Kivise sõnul selle kõrval väga lihtne rääkida – Saaremaa ei ekspordi ühtegi kilo võid, sest seda lihtsalt ei jätku. “Vahel on puudu jäänud isegi Eesti turu jaoks,” tähendas ta.

Kui praegu on Saaremaa Piimatööstuse valikus neli võid: tavaline, soolakristallide, kuivatatud tomatite ja koduaiaürtidega, siis on sel sügisel plaanis lisa pakkuda.

Rääkides veel lähema aja plaanidest, märkis Ülo Kivine, et kahe järgneva aasta jooksul on kavas investeerida üle kahe miljoni euro peamiselt uutesse seadmetesse.

“Ka on plaan siseneda ühte teise tootegruppi, aga see selgub aasta lõpus,” jäi piimatööstuse juht Kivine targu veel salapäraseks.

Print Friendly, PDF & Email