Salme koolis voolab vesi treppidest alla (FOTOD) (5)

Saaremaa kõige mereäärsem koolimaja tehti ümber õpilaste mõtteid aluseks võttes. Kirsiks tordil sai omapärane mereteemaline disainilahendus.

RAHUL: Vallavanem Kalmer Poopuu ja koolijuht Raivo Kallase sõnul sai fuajee uus lahendus alguse õpilaste mõtetest.
Maanus Masing

“Kõik sai alguse õpilaste mõtetest,” ütles Salme vallavanem Kalmer Poopuu koolimaja väga omalaadse lahenduse saanud fuajee kohta. Kooli loovtöö tundide käigus väljapakutud disaini- ja ruumilahendust edasi arendades jõuti seinasuuruse maali ja vett imiteeriva põrandakaunistuseni.

Salme põhikooli fuajee vajas hädasti remonti. Näiteks plaatpõrand pärines 80-ndate lõpust, kui koolimaja avati. Eelmisel aastal pakkusid õpilased välja, et ka garderoobina kasutuses olev ruum võiks olla teisiti lahendatud ja seda võiks kaunistada viikingiteemaline maal. Lahenduse väljapakkunud õpilased lõpetasid kooli aga kevadel ning ei saagi nüüd oma mõttetöö tulemust igapäevaselt nautida.

Disainer Tuuli Pärtel pakkus välja põrandalahenduse ja sellega otsustati kaasa minna. “Värvid olid sellised, et need kuivasid 15 minutiga,” rääkis Pärtel. “Nii nagu tuli, nii ka jäi.” Tema juhendas värvide segamist ja nende põrandale kandmist.

Koolimaja teiselt korruselt mööda treppe alla kulgev maaling on Pärtli sõnul otsekui veepind. See haakub omakorda Tšiili kunstniku Izak Mora tehtud seinamaalinguga, mis Salmele sobivalt kujutab viikingilaevu ja viikingit. Izak on sama mees, kes Kuressaare tänavafestivali ajal maalis uhke pildi ka Edukontori seinale.

Kooli direktor Raivo Kallas on uue lahendusega igati rahul. Fuajeesse tuleb veel ka infoekraan ja parimate tunnustamiseks mõeldud stend. “Tulemus on üsna sarnane sellele, milline oli idee,” ütles ta just Pärtli kätetööd silmas pidades.

Lisaks fuajee uuendamisele tehti koolis veel mitmeid töid. Remonditi näiteks mõnda klassi ja ehitati juurde üks panipaik. Kõik kokku läks maksma 35 000 eurot, mis tuli valla eelarvest ja ilma kõrvaliste toetusteta. “Meil on võimekas vald,” kinnitas Poopuu.

Salme koolis alustab 1. septembril õppetööd veidi alla 90 lapse.

Print Friendly, PDF & Email