Saksamaal võitnud Ott Tänak jätkab sõitmist MM-tiitlile

Nädalavahetusel sõidetud Saksamaa MM-ralli võitjatena finišeerinud Ott Tänakule ja Martin Järve­ojale oli see karjääri teine etapivõit. Nüüd on isu kasvanud ja mehed soovivad enamat.

VALITSEJAD: Martin Järveoja ja Ott Tänak Saksamaal konkurentidele võimalust ei andnud.
TIMO ANIS

“Me võitsime asfaldil ja me teame, et võime võita kruusal ning ei näe põhjust, miks ei võiks sõita võidule igal pool,” lausus Ford Fiesta WRC-ga sõitev Ott Tänak pärast võidukat Saksamaa rallit M-Sporti pressiteate vahendusel. “Järgmine võit tundub jälle hea ja miks ma ei peaks kolm rallit enne lõppu vaatama ettepoole ja võtma liidrirolli enda kätte. Kui sa tahad tiitli nimel võidelda, peab jätkama võitmist ja see on see, mida me plaanime kindlasti teha.”

Saksamaal järgnesid Ott Tänakule ja Martin Järveojale Citroëni sõitjad Andreas Mikkelsen ja Anders Jæger, kes jäid eestlasest 21. kiiruskatse kokkuvõttes 16,4 sekundi kaugusele. Kolmanda koha said eestlaste meeskonnakaaslased Sébastien Ogier ja Julien Ingrassia, kes jäid eestlastest maha 30,4 sekundiga.

“Kogu töö sai tehtud juba reedel õige rehvivalikuga ja perfektse sõiduga keerulistes oludes,” tunnistas Ott Tänak WRC.com-ile. “Pärast seda me kontrollisime võidusõitu ja võita oma esimene asfaldiralli on hea tunne.”

Fordile ja M-Sporti meeskonnale oli see esimene kord võita Saksamaa MM-ralli, Tänakule oli see karjääri 77 ralli.

Ott Tänak ja Martin Järve­oja jätkavad MM-i arvestuses 144 punktiga kolmandal kohal. MM-liidritest Sebastien Ogier´st ja Julien Ingrassiast lahutab eestlasi 33 punkti.

“Ma ei näe põhjust, miks me ei peaks olema võimelised võistlema tiitlile,” rääkis 29-aastane saarlane. “Me peame püsima võidulainel, kui tahame meistrivõistlusi võita.”

Eestlane võitis viimati asfaldil sõidetud autoralli MM-etapi aastal 2004, kui 31. oktoobril seisid Kataloonia ralli poodiumi esikohal Markko Märtin ja Michael Park (Ford Focus RS WRC).

Eestlastele on see autoralli MM-ajaloo seitsmes MM-etapivõit, millega hoitakse rahvuste arvestuse kümnendat kohta.

Print Friendly, PDF & Email