Koostöökogu plaanib Läti laevaliini uuringut (6)

Saarte koostöökogu (SKK) otsib lisaraha, et tellida uuring Saaremaa ja Läti vahelise laevaliini käivitamise võimaluste kohta.

ÜKS VÕIMALUS on kasutada liinil parvlaeva. Varem on
Ventspilsi ja Mõntu vahet sõitnud Scania.
Erakogu

Algselt juba oktoobrikuus valmima pidanud uuringu alustamist on pärssinud rahanappus, kuna juunis saadud pakkumine ületab projektis kavandatud summat 3511 eurot enam kui kahekordselt. Seetõttu küsib SKK maavalitsuselt ja omavalitsustelt abi puudujääva 4751 euro leidmiseks, et uuring siiski läbi viia.

Projektiga tegelev SKK nõustaja Ivar Ansper ütles Saarte Häälele, et uuringu läbiviimine selgub septembris. Selleks ajaks on ühelt poolt teada, kas lisaraha leitakse, samuti peaks siis olema laekunud ka täiendavad pakkumised, mida SKK küsis Eesti ülikoolidelt.

Ansperi sõnul on tegu maakonna jaoks olulise teemaga, mille üle on arutatud aastaid ja millega edasiminekuks oleks tarvis korralikku uuringut. “Seni on kogu teemapüstitus tuginenud paarile Exceli-tabelile ja midagi muud polegi eriti tehtud. Vajadus korraliku uuringu järele on ilmselge,” kinnitas ta.

Kavandatava uuringu eesmärk on selgitada välja erinevate tehniliste ühenduslahendite teostatavus ja võrdlev eelistatavus.

Töö tulemus peab olema kasutatav võimaliku operaatori otsinguks ja äriplaani väljatöötamiseks.


Uuringus võrreldakse lahendusi:

*Mõntu–Ventspilsi liinile RO-PAX parvlaev eeldatava kiirusega 16–12 sõlme (referents Scania 14,5 sõlme kuni Regula 12 sõlme). Arvestuslik sõiduaeg kuni 4 tundi. Liini alternatiivid: suvel kuni 6 kuud /aastaringne.
*Roomassaare–Riia liinile reisijatele mõeldud tiibur, kiirusega ca 35 sõlme ja sõiduaeg kuni 2,5 tundi. Liinil kuni 6 suvekuud.
*Mõntu–Ventspilsi liinile autosid vedav kiirlaev HSC, mis võtab pardale ca 60 sõiduautot ja kuni 300 reisijat. Kiirusega 25–30 sõlme. Arvestuslik sõiduaeg 1,5–2 tundi. Liinil kuni 6 suvekuud.
Allikas: SKK projekti “Laevaliinide uuringuanalüüs Saaremaa–Läti suunal” lähteülesanne.

Print Friendly, PDF & Email