Kaatrist välja kukkunud inimesed sattusid merehätta (5)

Saaremaa rannikul sattusid neljapäeva pärastlõunal merehätta kaatrist välja kukkunud inimesed, kelle päästjad taas kuivale maale aitasid, vahendab BNS.

Kell 16.13 sai häirekeskus teate veeõnnetusest Orissaares Illiku laiu läheduses. Teataja sõnul oli merele näha, et järelveetaval veetuubil istuvad kaks inimest ja nende ümber tiirutab tühjalt kaater, märkis Lääne päästekeskus.

Päästjad liikusid päästepaadiga umbes kilomeetri kaugusel kaldast asuvale sündmuskohale ning pidurdasid kaatri ja aitasid kannatanud veest välja. Esialgse info kohaselt olid täispuhutaval tuubil istunud lapsed kukkunud lainetuse tõttu vette. Neid abistama kiirustanud täiskasvanust kaatrijuht tegi aga valearvestuse, mistõttu läks kaater kreeni ning juht ja ka kaatris viibinud teine reisija kukkusid vette, kirjeldas Lääne päästekeskuse pressiesindaja toimunut.

Kaatrijuhil ei olnud käe ümber mootori seiskamiseks vajalikku võru ja alus ei jäänud seetõttu seisma. Kaks inimest jäid tühjalt tiirutava kaatri piiramisrõngasse, teised pääsesid iseseisvalt kaldale. Lõbusõitu teinud lastel olid seljas päästevestid.

“Tegemist on äärmiselt õnneliku õnnetusega, mis aga oleks võinud väga õnnetult lõppeda. Selle sündmuse näitel võib välja tuua päris mitu õppetundi. Oma ohutuse tagamiseks peaksid päästeveste kandma kõik veele mistahes alusega minevad inimesed, ka täiskasvanud! Kui kaatri väljalülitamiseks on ettenähtud vastav võru, tuleks seda ka kasutada,” rõhutasid päästjad.

 

Print Friendly, PDF & Email