MUHU UUDISSED: Laupa paneme kuapima

Ikka terit. Sina kallis aeg, mõhukest pahandust sie nädalavahetuse tuul ja äike ollid igaspuol tein! Kui pühabe neid pilta vahitud sai, siis sai küll arvatud, et ne muhulased oo ikka tõeste üks munuke rahvas ja elavad justkut Vanajumala seljataga. Neh, meite pissike soar jähi tormist puutumata. Korraks Taevatuaet küll natusse taples, aga siis koa paljast mere pial. Põle meitele kõueilma kaela üht tuln.

Pühabe olli Liival Laste Vabariik ja ilm olli nii moekas, kut viel olla soab. Neh, mõni piisk masu ikka kukkus koa, aga ilma põlekskid ju õiged augustikuud mitte.

Et tulgu siis ikka selle nädali lõppus jälle niisamma kena ilm ja kenam viel. Sii oo ju jälle paljast üks sündmus teese otsas.

Riede, kahessateistmenda augusti õhta oo asja minna Nautse Mihklile. Sial oo kellu seitsmest õhta üks pissike kontsert, misel oleks muhu kieles küll kole uhke pialkiri – “Viistesn voastad rännakud”. Tegu oo Stig Rästa auturiõhtaga. Piletime suab internettis osta ja natusse odavama raha iest kut kohjapial. Aga oome õhta Nautses maksvad piletid kahessatesn eurut tükk.

Viistesn oo muhulaste jäuks selle nädalivahetuse sihes masu kõege popim sõna. Kui riede oo viistesn voastad rännakud, siis laupa, ühessateistmendamal augustil oo viiesteistmes Muhu jooks.

Ennassid soab kuni tänaseni ette ää registreerida. Selle jäuks põlegid muud taris tiha kut raha ää maksa. Sularahas suab maksa turismiinfopunkti ja lekriga võib üle koa kanda. Valla kodulehe pial oo puhas õpetused kirjas ja nõnna kut igaspuol, nõnna oo selle joosmisega koa. Ikka kui enne õiged pääva rahad ää maksa, siis soab pire odavamast koa.

Alguse aaks oo Kuivastus põhijoosul tiada antud kell üksteist ja rahvajoosul Liivalt poole tunni jägu iljem. Pissikste laste kahesaa mietri pitkune distants soab oma stardipaugu tükkis kellu veerand kahest Nautses.

Neh ja pühabe, siis kui oo sur kange riigipüha, siis lähäb Koguvas madinaks. Sedakorda põle mitte Kaitseliidul karjääris põmmutamist. Koguvas pietse oopistükkis ää näidislahing. Üks saavoasta tagune operatsioon võetse korra uiesti läbi. Operatsioon “Albion”. Või neh, õigetõeste küll paljast üks jupp sellest. Sie osa, kus sakslased Koguvasse dessandi tegid ja Muhu soare ää vallutasid.

Kis tahtvad nähe, siis aage ennassid kellu üheks Koguva. Ja neh, et juba sõuke sõjaline mieleolu oo omale seks päävaks tekitatud, siis Koguvas oo “Slava” näitus koa ülal. Ikka sest saavoasta tagusest sõjapidamisest.

Neh, et siis kenad rahulikku nädali jätku! Ja olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email