Tahan säravvalget naeratust!

Tee valgete ja säravate hammasteni ei olegi nii lihtne, kui esmapilgul tunduda võib. Alati ei päästa kodused vahendid ega ka apteegist ostetud geel või hambapasta ning sageli on valge naeratuse taga elustiil või igapäevased kombed.

KULUKAS, AGA KINDEL: Ligi 13 aastat hammaste valgendamisega tegelenud dr Virge Meri sõnul on kõige kindlam protseduuri teha tehniku juures kabinetis. See on küll kulukam, kuid samas kõige ohutum ja kindlam viis särava naeratuse saamiseks.
IRINA MÄGI

Hambaarst Mai-Liis Soomets selgitab, et hammaste tooni muudavad nii välised, sisemised kui ka inimeste east tulenevad tegurid: “Välistest teguritest muudavad hammaste tooni tumedamaks näiteks tubakas, kohv, tee, punane vein ja kokakoola ehk ained, mis sisaldavad tumedaid pigmente.”

Sisemistest teguritest mõjutavad hammaste tooni nende arengu ajal fluoriidid, mõned ravimid ning lapsepõlves saadud traumad. Eaga kaasnev kollakam hambatoon on tingitud hambaemaili kulumisest.

Igapäevaselt tuleb hambaarsti sõnul jälgida pigmente sisaldavate väliste tegurite hulka. Valgete hammaste hoidmiseks on oluline õige suuhügieen, et hammastele sattunud pigmendid saaksid eemaldatud. “Pärast hammaste pesu peaks hambad keelega katsudes siledad tunduma,” märgib Soomets. Samuti tuleb regulaarselt külastada hambaarsti ning eemaldada hammastel olev hambakivi ja pigmendid…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email