USA ründelennukid külastavad Kuressaaret

Järgmisel nädalal tuleb Kuressaarde kaheksa USA ründelennukit A-10 Thunderbolt, et osaleda koostöös Kaitseliidu Saaremaa maleva ja Eesti õhuväega korraldatavatel õhukaitseharjutustel.

USA LENNUKID EESTIS: Lennukid kuuluvad Ameerika Ühendriikide Marylandi osariigi rahvuskaardi koosseisu ja külastavad Eestit 4.–20. augustini. Fotol komandör Scott Kelly.
Christopher Schepers

Harjutatakse mereala kontrolli, Kuressaare lennuvälja ja Roomassaare sadama ning selle lähiümbruse kaitsmist merelt ja õhust. Lennukid täidavad ka luure- ja julgestusülesandeid.

Kaitseliit ja Eesti kaitsevägi osalevad harjutustel 18 kiirpaadi meeskonnaga.

Harjutused toimuvad 16.–17. augustil kell 10–12 ja 14–16. Lennukid lendavad nii mere kui ka Kuressaare kohal ja sooritavad ka madallende. Harjutuste vahel paiknevad lennukid Kuressaare lennuväljal. Teistele õhusõidukitele kehtestatakse harjutuste ajaks Kuressaare linna, Roomassaare sadama ja Abruka saare ümbruses piirangutega lennuala.

Liikumis- või muid piiranguid harjutuste läbiviimisega ei kaasne. Harjutustel ei kasutata paukpadruneid ega teisi imitatsioonivahendeid.

Ründelennukeid toetab tankurlennuk MC-130, mis harjutusperioodi ajal baseerub Kuressaare lennuväljal.

Harjutusi on võimalik näha Kuressaare lennujaama ja Roomassaare sadama ümbruses. Tulenevalt turvareeglitest lennukeid lähemalt vaadelda ei saa.

Print Friendly, PDF & Email