Europeade viis rahvatantsijad Soome

Juba 54. korda peetud Euroopa folkloorifestival Europeade toimus sel aastal Soomes Turus. Saare maakonnast võtsid suurest peost osa Muhu folkloorirühm Ätses, Tornimäe rahvamaja naisrühm Kupar, Orissaare tantsrühm Jaaniroos (kõigi juhendaja Anne Keerd) ja Kuressaare naisrühm Ritsikad (Merle Sillavee) – kokku 53 tantsijat. Üle Eesti sõitis peole 950 esinejat.

Ritsikate juhendaja Merle Sillavee sõnul oli tegu suurepäraselt õnnestunud üritusega. Kohale sõideti juba neljapäeval, mil toimus suur avamis­üritus. “Seekordne korraldus oli väga hea. Meil olid isegi giidid, kes meid aitasid ja juhendasid,” lausus Sillavee.

Ettevalmistused algasid juba sügisest, kui ennast osalejaks registreeriti. Samuti toimus 8. juulil Türil Mini-europeade ehk Euro­peade´i peaproov, kus kõik osalejad said harjutada Soomes toimuvaks peoks.

Juhendaja Anne Keerdi sõnul võis ainukeseks miinuseks pidada toitlustust. Menüüst võis leida ainult makarone. “Nüüd sööme pikka aega kartulit, makarone enam ei taha,” naeris ta. Üritusega jäid tema tantsijad üldiselt väga rahule. “Kõik tantsijad jäid terveks, mis ongi kõige olulisem,” märkis Keerd.

Ka Tornimäe rahvamaja juhataja Krista Riik tõi välja ürituse korraldusliku poole, mis oli tasemel. “Ilmataat oli ka õnneks meie poolel,” lausus ta. Peost võttis Riigi sõnul osa pea 6000 tantsijat ja muusikut üle Euroopa.

Ürituse üks osa oli ka katse purustada Soome üldrahvaliku tantsu Humppa massitantsimise maailmarekord, kui üritati tänavatel panna korraga tantsima 30 000 inimest. Juhendajate sõnul jäi rekord siiski purustamata, kuid ettevõtmine ise oli meeldejääv.

55. Europeade toimub järgmisel aastal Viseu linnas Portugalis.

Print Friendly, PDF & Email