Aste Antsakad Soomes kontsertreisil

Antsakad ja Kanarbik koos teejuht Jouniga hiigelsuuri liivaskulptuure vaatamas.
ERAKOGU

Kui külalised Lemilt Eestis 2014. aastal külas käisid, siis sai juba selgeks, et õige pea on ees ootamas ka vastureis kaugele Soomemaale. Mõeldud – tehtud, nii saigi 13.-17. juulil meie reis teoks.

Küllakutsujad Lemi külaseltsist saatsid meile ametliku kutse koos esinemisprogrammiga osaleda Soome 100. sünnipäeva sündmustel.

Küllaootajad soovisid aga ka väga, et saaks toimuda kakskeelne, soome-eestikeelne jumalateenistus kohalikus kirikus. Kuna aga pühakojas tantsida ei ole paslik, kutsusime endaga kaasa laulu- ja tantsuseltsi Kanarbik lauljad, kes kõikidel esinemistel meie kontserti lauluga ilmestasid. Meil on ju parim pillimees Reet Lõugas, ühine juhendaja ja muusikajuht. Bussijuhiks meelitasime meie oma valla bussiga Raini ning programmi ja reisikorralduse võttis enda kanda Eve Kaasik, kes meid kohapeal juba ootas.

Reis kujunes väga meeldivaks. Olenemata sellest, et ootamatult selgunud reisiseltskonna keskmiseks vanuseks kujunes pisut üle 65 aasta, saime kolme päeva jooksul esineda lausa 5 korda, keegi ei jõudnud veel kurtmagi hakata. Pikad ja tihedad päevad olid põimitud esinemiste ja ekskursioonidega. Suurimale rahvahulgale esinesime Jalkosalmel toimuval kohalikul laadal, kus meie kaunite rahvarõivaste ilu imetleti.

Väga soe vastuvõtt ootas meid  Eesti-Soome ühisel jumalateenistusel, kus osales ka Kuressaare Laurentiuse koguduse abiõpetaja, laste- ja noortööjuht Tiina Ool ning kogu teenistus oli tõlgitud eesti keelde.

Meie heaks teejuhiks Lemil oli kohalik mees Jouni, kes näitas ja tutvustas meile kõike suure pühendumise ja kirega. Saime näha vaatamisväärsusi, kunstinäitust ja Soome imelist loodust. Meil õnnestus käia ka ühes väga ilusas Soome kodus, mis kõigile suurt muljet avaldas.

Tagasisõidul pakkus laeva Megastar kapten Raul Metshein meile toreda võimaluse külastada kaptenisilda.

Ja lõpetuseks saime õnneks nautida ka Soome valdamatult parimaid asju – sauna ja sulgpehme järvevee mõnusid.

Aitäh toreda reisi eest kogu reisiseltskonnale ning olulistele võtmeisikutele – Reet Lõugas, Rain Aav ja Eve Kaasik. Meie reisi toetas SA Lääne-Saare Kultuur, Lääne-Saare vald ja AS Tesman.

Reisimeeleolu pani kirja

Triino Lest

Print Friendly, PDF & Email