Presidendist sai Abruka saare päästeingli ristiema

PIDULIK HETK: Ristimistseremoonial oli president Kersti Kaljulaidil abiks Saaremaa vabatahtliku merepääste seltsi juhatuse liige Maidu Lempu.
Foto: VABARIIGI PRESIDENDI KANTSELEI

Saarte Hääl kirjutas eile, et mitu aastat oodatud ja viimaks täieõiguslikult kätte võideldud spetsiaalselt Saaremaa vabatahtlikule merepääste seltsile ehitatud päästepaat lasti esmaspäeval Roomassaares vette.

Eile aga toimus juba pidulik päästepaadi ristimistseremoonia ning uhiuuel vabatahtlike merepäästjate päästeinglil vedas – tema ristiemaks sai Eesti president Kersti Kaljulaid. Parasjagu väikesaarte visiidi raames Abruka saart külastanud Eesti president Kersti Kaljulaid ristis tuliuue päästepaadi oma nimekaimuks Kerstiks.

President Kaljulaid on presidendi kantselei andmeil alati toetanud vabatahtlike päästjate tegevust. Uue, võimsama päästealuse soetamine tõestab, et vabatahtlikud merepäästjad suudavad mitte ainult päästa, vaid teha selleks ka suuremahulisi ettevalmistusi ja koostööd.

Abruka ja Saaremaa rahvas saab end presidendi kinnitusel nüüd kahtlemata veel kindlamini tunda.

Abruka saarevaht Rein Lember lisas, et värskelt ristitud Kersti kodusadam asubki Abrukal ning kui alus saab seadistamise järel registrisse kantud nagu kord ja kohus, hakatakse sellega turvama nii Abruka rahvast kui kõiki neid, kes lähiümbruses merele lähevad.

Päästepaadi soetamiseks tuli põhisumma EASi väikesaarte programmist ja omaosaluse osa Lääne-Saare vallalt. Paat maksis ligi 100 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email